نشانه‌های ریزش بیت کوین ظهور کرد؟

رشد شاخص دلار باعث افت طلا و رمز ارزها شده و بیت کوین با موج اخیر نزولی، دوباره به کانال 26 هزار دلار بازگشته است. در حال حاضر بیت کوین با افت بیش از یک درصدی نسبت به دیروز، در حدود نرخ 26700 دلار معامله می شود.

 

 

بیت کوین طی یک هفته گذشته 3 درصد کاهش قیمت داشته و در مقیاس ماهانه نیز افت 10 درصدی داشته است. این ارز دیجیتال با ارزش بازار 518 میلیارد دلار، طی شبانه روز گذشته 12 میلیارد دلار معامله شده است. با وجود باز بودن بازارهای مالی در اروپا و آمریکا، ارزش معاملات بیت کوین امروز کم است که این نشان از کم رمقی بازار ارزهای دیجیتال دارد.

با توجه به وضعیت معاملات طی چند هفته گذشته، مجددا سناریوهای نزولی برای بیت کوین قوت گرفته اند و برخی از تحلیلگران بر این باورند که قیمت می تواند یک سقوط جدید را تجربه کند.

اتریوم وارد کانال 1700 دلار شد

اتریوم هم امروز افت قیمت داشته و با یک درصد کاهش ارزش، هم اکنون چند دلار پایین تر از 1800 دلار معامله می شود. بازگشت قیمت به کانال 1700 دلار برای این آلت کوین اتفاق خوبی نیست چراکه سناریوهای نزولی را تقویت می کند.

اتریوم در یک هفته گذشته 2 درصد افت کرده و در یک ماه گذشته نیز بیش از 13 درصد کاهش قیمت داشته است. این آلت کوین با ارزش بازار 216 میلیارد دلار، طی شبانه روز گذشته 5 میلیارد دلار معامله شده است. رقم معاملات اتریوم نیز مانند بیت کوین کاهشی بوده و برای افزایش قیمت، باید ارزش معاملات بیشتر از این رقم ها باشد.

بی توجهی آلت کوین ها به بیت کوین

امروز با وجود منفی بودن بیت کوین، بسیاری از آلت کوین ها رشد قیمت داشته اند. در فهرست 50 نماد برتر بازار دسنترالند با رشد 8 درصدی، بیشترین رشد را نمایش می دهد. ریپل و سندباکس هم 5 درصد رشد کرده اند. لایت کوین و لئو نیز به ترتیب 3 و 2 درصد افزایش قیمت داشته اند و مابقی آلت کوین های مثبت، رشدی کمتر از 2 درصد دارند.

جالب اینکه منفی شدن بیت کوین نتوانسته فشار فروش سنگینی در بازار ایجاد کند و جدا از اینکه بسیاری از آلت کوین ها رشد کرده اند، آن هایی که منفی هستند هم افت چشمگیری نداشته اند. این می تواند یکی از نشانه های دوره رشد آلت کوین ها باشد.

مولتیورس ایکس، آپتوس و آربیتروم که منفی ترین نمادهای امروز محسوب می شوند، بین 2 الی 3 درصد کاهش قیمت داشته اند. مابقی نمادهای منفی هم افتی کمتر از 2 درصد دارند که این نشان می دهد فشار فروش سنگینی در بازار ایجاد نشده است.

افت نیم درصدی ارزش بازار

ارزش بازار ارزهای دیجیتال امروز با نیم درصد افت به 1.12 تریلیون دلار رسیده است. ارزش معاملات هم عدد 28 میلیارد دلار را نمایش می دهد که نسبت به روز گذشته تفاوت چشمگیری ندارد.

ارزش معاملات دیفای طی شبانه روز گذشته 2 میلیارد دلار بوده و در استیبل کوین ها هم 26 میلیارد دلار معامله انجام شده است.

 

دیدگاه