رهبر انقلاب: ایستادگی و کار جهادی وظیفه مردم و مسئولان است

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبر، ثبات، ایستادگی و کار جهادی را وظیفه همه مردم و مسوولان دانستند و تاکید کردند: احتیاج به صبر و ثبات برای تامین آینده داریم، باید گام خود را محکم کنیم.

حضرت آیت الله خامنه ای به مناسبت عید سعید قربان در سخنانی با مردم شریف ایران با تبریک این عید سعید از تلاش های مجاهدان سلامت و خدمت و بویژه کادر درمان در اپیدمی ویروس کرونا قدردانی کردند.

ایشان اظهارداشتند: امروز همه دنیا با ابتلای همگانی مواجه‌ هستند، شاید در بسیاری از جاها هم کسانی باشند که به مردم کمک‌هایی می‌کنند اما فکر نمی‌کنم هیچ جا مانند ایران عزیر تعداد افراد داوطلب برای کمک به مردم آنقدر زیاد باشد.

رهبر معظم انقلاب یادآور شدند: مجموعه‌های درمانی در صفوف مقدم مبارزه بودند و فداکاری کردند و زبان قاصر از بیان این فداکاری است، پشت سر آنان همین داوطلبان بودند که پشتیبانی کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین گفتند: عده‌ای از مردم در ماجرای شیوع کرونا به شدت آسیب دیدند و این را باید جبران کرد. این را باید مردم جبران کنند، نمی‌توان همه بار را بر دوش دولت و نهادهای شبه‌دولتی گذاشت، آنها هم وظایفی دارند که باید انجام دهند، اما کافی نیست و خود مردم هم می‌توانند کمک کنند.

ایشان به شرایط تحریم در کشور اشاره کردند و آن را یک جنایت بزرگ دانستند که علیه یک ملت به کار می گیرند.

رهبر انقلاب اسلامی اهداف دشمن از تحریم ها را شامل اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت جانبی دانستند و گفتند: هدف کوتاه مدت به ستوه آوردن ملت ایران است.

حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: هدف میان مدت نیز جلوگیری از پیشرفت علمی ایران است و هدف بلندمدت به ورشکستگی کشاندن دولت و کشور و فروپاشی اقتصاد ایران است.

ایشان یادآور شدند: هدف جانبی آنها قطع رابطه ایران با دستگاه های منطقه است، آنچه دشمن خبیث با اعمال تحریم ها می خواسته نشده و نخواهد شد که خودشان هم اعتراف کرده اند.

رهبر معظم انقلاب افزودند: به موازات تحریم جریان تحریف حقایق و واژگون نشان دادن واقعیات هم وجود دارد. اگر جریان تحریف شکست بخورد ، تحریم نیز شکست می خورد چرا که عرصه جنگ اراده ها است.

حضرت آیت الله خامنه ای با طرح این سوال که آیا تحریم قابل علاج است، تصریح کردند: قطعا قابل علاج است، این علاج نیست که ما در مقابل آمریکا عقب نشینی کنیم، علاج تحریم فقط و فقط تکیه بر توانایی ملی است.

ایشان در ادامه سخنانشان به نیاز ایران به انرژی هسته ای اشاره کردند و افزودند: انرژی هسته ای نیاز قطعی فردای ایران است، ایران تا چند سال دیگر به 20 تا 30 هزار مگاوات برق هسته ای نیاز دارد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین گفتند: مشکل آمریکا با ایران این است که نه می تواند ما را حذف کند و نه می تواند تسلیم کند. آمریکا می‌کوشد ایران و چین و دیگر کشورها را دشمن ملت خود معرفی کند اما بزرگ ترین دشمن ملت آمریکا همان رژیم حاکم بر آمریکاست. آنان در خارج به دنبال دشمن نباشد.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان درباره وضعیت اقتصادی کشور تاکید کردند: ایران از لحاظ معیشت عمومی و گرانی ها دچار مشکل جدی است، در این ارتباط یک بخش اقدامات فوری و یک بخش اقدامات بلند مدت است.

ایشان افزودند: در حوزه اقدامات فوری مهار قیمت ها، ثبات بازار، حفظ ارزش پولی در اولویت است. هدایت نقدینگی به تولید و رفع موانع جهش تولید باید در دستور کار قرار گیرد.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: گرانی باید علاج شود و اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود با رییس جمهوری و مسوولان گفت و گو شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه رفع موانع جهش تولید را ضروری دانستند و فرمودند: به من این گونه پیشنهاد شده است که کارگروه ویژه ای از طرف سران سه قوه تعیین شود که به عنوان نماینده اقتصادی سران قوا موانع جهش تولید را بررسی و به نتیجه برسند. آنها جدی این موضوع را دنبال کنند که موانع جهش تولید چیست.

ایشان همچنین درمورد برگزاری مراسم محرم تاکید کردند که در عزاداری ها معیار چیزی است که کارشناسان بهداشتی و ستاد ملی مقابله با کرونا می گویند. بنده هرچه که آنها لازم بدانند را مراعات می کنم.

رهبر انقلاب اسلامی تصریح کردند: توصیه من به هیات ها، منبری ها و مداح ها و دیگران این است که هرکاری می کنید ببینید ستاد ملی مقابله با کرونا چه می گوید، اگر ضابطه ای تایید کردند همه ما موظف هستیم آن را رعایت کنیم.

بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با ملت شریف ایران به مناسبت عید سعید قربان از ساعت ۱۱.۳۰ صبح امروز - جمعه - آغاز و از شبکه‌های مختلف صدا و سیما و همچنین از پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR و حساب‌های این پایگاه در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت زنده پخش شد.

دیدگاه