با اهدای پلاسما، بهبودیافتگان کرونا به یاری مبتلایان بشتابند

کرمان معاون درمان دانشگاه‌ علوم پزشکی جیرفت اهدای خون توسط بهبودیافتگان کرونایی را خواستار شد.

به گزارش جهان مانا؛ دکتر شُبیر رستمی ابوسعیدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان کرونا برای درمان بیماران گرونایی گفت: بهبودیافتگان کرونایی در جنوب کرمان که شرایط لازم را دارند برای اهدای خون به شکرانه سلامتی خود به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

وی اهدای پلاسمای خون را کمک بزرگی به مبتلایان دانست و افزود: بهبودیافتگان به شکرانه بهبود و سلامتی خود با اهدای پلاسما که هدیه الهی است در درمان بیماران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان ما را یاری کنند و گامی مهم در این زمینه بردارند.

رستمی ابوسعیدی میانگین سنی اهداکنندگان پلاسما توسط بهبود یافتگان را بین ۱۸ تا ۶۵ سال عنوان کرد و گفت: بهبودیافتگان بین ١٨ تا ۶۵ سال که مبتلا به بیماری کرونا شده اند و در حال حاضر ٢٨ روز از بهبودی آنها می گذرد، میتوانند در این امر خداپسندانه به یاری مبتلایان نیازمند بشتابند.

معاون درمان دانشگاه‌ علوم پزشکی جیرفت از آمادگی معاونت درمان و مرکز انتقال خون جیرفت جهت همکاری با اهداکنندگان خبر داد و اظهار کرد :کسانی که قصد اهدای خون دارند، در صورت داشتن هرگونه سوال، راهنمایی، مشاوره و هماهنگی ایاب و ذهاب رایگان میتوانند با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و مرکز انتقال خون تماس حاصل نمائید.

وی اهدای پلاسمای خون توسط بهبودیافتگان را راهی برای بهبود مبتلایان به کووید ۱۹ دانست و افزود: همه پروتکل های بهداشتی به طور دقیق در مراکز انتقال خون در زمان اهدای خون رعایت می شود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت پلاسما درمانی را یکی از شیوه های کمک به مبتلایان دانست و گفت: با توجه به اینکه هیچ دارو و واکسنی برای درمان مبتلایان به کووید۱۹ وجود ندارد لذا با اهدای پلاسما میتوانیم به بیماران بدحال کمک کنیم.

دیدگاه