سومین عرضه اولیه سال ۹۹ انجام شد

عرضه اولیه شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان در حالی که حداکثر تعداد سهام قابل خریداری برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۵۰ سهم اعلام شده بود، اما بنا بر آمار بالای مشارکت‌کنندگان حداکثر ۱۵ سهم به هر کد معاملاتی تخصیص پیدا کرد.

به گزارش جهان مانا به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه تعداد ۳۴ میلیون سهم شرکت پگاه گیلان در نماد «غگیلا» به عموم خریداران عرضه شد که تعداد دو میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۹۷ کد معاملاتی در این عرضه مشارکت کردند.

فرابورس ایران در دومین ماه از سال ۹۹ از دومین عرضه اولیه خود رونمایی کرد؛ روز جاری ۲۰ درصد از سهام شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان در بازار دوم عرضه و هر سهم آن ۱۲ هزار و ۵۰۷ ریال کشف قیمت شد تا این شرکت از گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر» در جریان عرضه سهام خود شاهد شکسته شدن تعداد مشارکت‌کنندگان در عرضه‌های اولیه بازار سرمایه نیز باشد.

به طور کلی از ۲۰۰ میلیون سهم شرکت پگاه گیلان ۴۰ میلیون سهم معادل ۲۰ درصد روی میز فروش بازار دوم فرابورس رفت که ۳۴ میلیون آن روز جاری به عموم خریداران عرضه شد و ۶ میلیون سهم دیگر نیز شنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری با قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۷ ریال تخصیص می‌یابد.

در هفتاد و چهارمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه رئیس هیات‌مدیره صنایع شیر ایران در مورد چشم‌انداز این شرکت گفته بود: پس از ورود شرکت شیر پگاه گیلان به بازار سرمایه و با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای و همچنین راه‌اندازی واحد شیری کشت‌وصنعت پگاه گیلان، این سهم از ارزش بالایی برخوردار خواهد شد.

وی با اشاره به رکوردشکنی‌های این شرکت در دریافت شیر خام و فروش داخلی عنوان کرده: ما در سال گذشته در دریافت شیر خام رکوردشکنی کرده‌ایم و این روند در فروردین سال جاری نیز تداوم پیدا کرد؛ شرکت شیر پگاه گیلان تلاش کرده بالغ بر ۸۰ درصد شیر استان گیلان را جذب کند و توانسته در فروش داخلی رکورد سال‌های گذشته را نیز جابه‌جا کند.

لازم به ذکر است از ابتدای سال جاری بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صباتامین در گروه سرمایه‌گذاری‌ها عرضه اولیه شده بود که ارزش معاملاتی این سهم در تاریخ عرضه حدود ۱۸ هزار میلیارد ریال بود. امروز نیز فرابورس میزبان دومین عرضه اولیه خود از ابتدای سال جدید در نماد غگیلا بود که رکورد مشارکت‌کنندگان در عرضه‌های اولیه شکسته شد.

دیدگاه