وزیر راه و شهرسازی: طول آزاد راه‌های کشور ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی گفت: طول آزاد راه های سراسر کشور تا پایان دولت دوازدهم از ۲۱۰۰ کیلومتر به ۳۱۰۰ کیلومتر افزایش می یابد که نشان دهنده رشد ۵۰ درصدی طول آزادراه های کشور است.

به گزارش جهان مانا به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین طول بزرگراه های کشور از حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر به ۲۳ هزار کیلومتر افزایش پیدا خواهد کرد که بخشی از آن در استان کهگیلویه و بویراحمد قبلا افتتاح و بخشی دیگر نیز در سفر اخیر افتتاح خواهد شد و مابقی تا پایان دولت ساخته می شود.

وی با اشاره به نبود هیچ تبعیضی در ایجاد بزرگراه و آزاد راه در استان های کشور، افزود: برای دولت ،شمال و جنوب ،غرب و شرق هیچ فرقی نمی کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فعال بودن ۲هزار و ۳۰۰ تردد شمار در جاده های کشور ،تصریح کرد: تردد شمار ها بیانگر میزان ظرفیت جاده و استفاده از آن هستند و بر اساس آن میزان نیاز به احداث بزرگراه و آزاد راه به صورت ریاضی محاسبه می شود.

اسلامی تاکید کرد که در ساخت آزاد راه و بزرگراه نگاه منطقه ای وجود ندارد و آزاد راه و بزرگراه های کشور با توجه به میزان ترافیک و نیاز ایجاد می شوند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پارسال ۲ هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه روستایی در کشور افتتاح شد و تا پایان دولت ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیگر در سراسر کشور به بهره برداری می رسد.طول راه های روستایی کشور ۲۰۶هزار کیلومتر است.

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح یاسوج - سه راهی مهریان ( جاده اصلی سورمق، اقلید - یاسوج )، افتتاح طرح های توسعه و بهسازی ،روشنایی باند،تکمیل ساختمان ها و ارتقای زسرساخت های فرودگاه یاسوج و افتتاح عملیات تکمیلی بزرگراه گچساران خیرآباد از جمله برنامه های امروز سفر وزیر راه و شهرسازی به کهگیلویه و بویراحمد است.

دیدگاه