عقد قرارداد بین عراق و سوئد برای ایجاد نیروگاه برق

سفیر عراق در سوئد ضمن اعلام عقد قرار داد بین عراق و سوئد در زمینه ایجاد نیروگاه های مولد برق، از احتمال برقراری پرواز بین بغداد و استکهلم خبر داد.

به گزارش جهان مانا به نقل از میدل ایست نیوز، «احمد الکمالی»، سفیر عراق در سوئد از امضای قرار داد 80 میلیون دلاری بین وزارت برق عراق و یکی از شرکت های سوئدی برای ایجاد نیروگاه های مولد برق خبر داد.

الکمالی در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «روابط بین عراق و سوئد پس از برگزاری کنفرانس بین المللی که در سال 2008 در سوئد برگزار شد و اگر شرایط مساعد باشد و توافقی میان کشورهای اروپایی بر سر حمایت سوئد از عراق در چارچوب کنفرانس بازسازی عراق در سال 2017 که همچنان ادامه دارد صورت بگیرد امکان برگزاری مجدد آن وجود دارد.»

وی ضمن اشاره به تعهد دولت سوئد مبنی بر پرداخت مبلغ یک میلیارد کرون برای توسعه دولت های محلی گفت که به موجب توافق صورت گرفته با صندوق جمعیتی سازمان ملل متحد در عراق بیش از یک میلیون دلار برای حمایت از طرح مقابله با ویروس کرونا تقدیم شد.

الکمالی همچنین از امضای قرار داد جدید بین وزارت برق عراق و یکی از شرکت های سوئدی متخصص در بخش برق برای ساخت 4 نیروگاه مولد برق با ظرفیت 132 کیوولت در منطقه بوب الشام در بغداد، الکوت، الدیوانیه و الحیانیه در بصره به ارزش 80 میلیون دلار خبر داد.

سفیر عراق در سوئد نسبت به امضای یادداشت تفاهمی بین سازمان هواپیمایی عراق و سازمان هواپیمایی سوئد برای برقراری پرواز میان بغداد و استکهلم ابراز امیدواری کرد.

دیدگاه