توقف مزایده فروش کارخانه کنسرو تن ماهی بندرعباس به دستور دادستان

مزایده فروش شرکت فرآورده‌های شیلاتی بندرعباس "کارخانه کنسرو تن ماهی بندرعباس" به دستور قضایی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس متوقف شد.

به گزارش جهان مانا به نقل از ایرنا، مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس می‌گوید که این حکم "به جهت احتیاط در رعایت حقوق ذی نفعان، همچنین جلوگیری از تضییع حقوق عامه مردم و با هدف پیشگیری از وقوع جرم تضییع اموال عمومی" صادر شده است.

قهرمانی با اشاره به ارزش این شرکت و کارخانه بزرگ میگوید: "بررسی اسناد و مدارک مربوط به مزایده عمومی فروش کل سهام این شرکت، طبق نظر کارشناسی اولیه، بیانگر عدم دقت و توجه لازم در تعیین ارزش واقعی این سرمایه بزرگ است."

به گفته این مقام قضایی حدود یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار بازنشسته کشوری به صورت بالفعل و حدود دو و نیم میلیون نفر از کل کارکنان کشور با پرداخت حق بازنشستگی به صورت بالقوه در شرکت کنسرو تن ماهی بندرعباس دارای نفع هستند و همچنین زندگی حدود ۱۸۰ خانوار بندرعباسی از این کارخانه تامین می‌شود که بیشتر آن‌ها زنان عزتمند و سرپرست خانوار هستند. به همین دلیل، باید منافع تمامی این افراد در روند فروش مورد توجه جدی قرار گیرد، چرا که با توجه به تجربه سایر واگذاری‌ها بیم تضییع حقوق وجود دارد.

کارخانه کنسرو تن ماهی بندرعباس با زیربنای ۹۷ هزارو ۶۶۶مترمربع و ظرفیت تولید ۵۴ میلیون قوطی کنسرو درسال ، یکی از بزرگترین واحدهای تولید کننده کنسرو ماهی و همچنین یکی از واحدهای فعال صادر کننده محصولات دریایی وکنسرو به خارج از ایران محسوب می شود.

دیدگاه