کارتهای یکبار مصرف بازرگانی دیگر صادر نخواهد شد

سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه هیات دولت در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: با راه اندازی سامانه جدید صدور کارت بازرگانی از این پس کارت بازرگانی یکبار مصرف صادر نخواهد شد.

به گزارش جهان مانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جعفر سرقینی با بیان این مطلب، افزود: در خصوص کارت های بازرگانی تنها مشکل ما صدور کارت‌‎های بازرگانی با عنوان یک بار مصرف بوده است، چرا که اشخاصی فاقد سابقه کار در حوزه بازرگانی این کارت‌های یکبارمصرف را دریافت می کردند و معمولا در بازگشت ارز این گونه کارت‌ها مساله داشتیم.

وی ادامه داد: با تعریف سامانه جدید صدور کارت بازرگانی، کارتهای یکبار مصرف عملاً دیگر صادر نخواهد شد، تجار در این سامانه رتبه بندی می شوند و دریافت کارت بازرگانی بر اساس رتبه بندی خواهد بود.

تداوم فعالیت سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه

سرپرست وزارت صمت اضافه کرد: برای اینکه مشکلات سامانه جدید به صورت کامل مرتفع شود، دستور دادیم سامانه قبلی با سامانه جدید به مدت ۲ ماه به صورت موازی کار کند تا در این دوماه تمام مسایل سامانه جدید نیز مرتفع شود.

سرقینی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیرمجموعه‌های وزارت صمت بیان کرد: بخش خصوصی همواره مورد حمایت وزارت صمت بوده است و از تشکیل این صندوق ها نیز حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: از گذشته نیز قوانینی برای تشکیل این صندوق ها مورد تصویب قرار گرفته و اکنون آمادگی تشکیل و اجرای این صندوق‌ها را خواهیم داشت.

دیدگاه