اسلامی:٢٣٠ هزار واحد مسکن‌ملی وارد مرحله ساخت شد

در حال برنامه‌ریزی برای کادر درمان فاقد مسکن هستیم

وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ٣ هزار و ۶۵٠ واحد مسکن مهر شهر پرند از بسته شدن پرونده مسکن مهر پرند در شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: ٢٣٠ هزار واحد مسکن ملی نیز در مرحله ساخت قرار گرفته است.

محمد اسلامی امروز در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی شهر جدید پرند که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد گفت: چرخ حرکت طرح های توسعه ای و عمرانی و برنامه تولید مسکن با اراده قوی در حال انجام است و امروز شاهد برنامه تحویل ٣ هزار و ۶۵٠واحد مسکن مهر در شهر پرند هستیم.

اهم اظهارات وی به نقل از ایرنا، بدین شرح است:

  • تا پایان دولت دهم ٧٨٠ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شد، اما در دولت یازدهم و دوازدهم واحدهای تکمیل شده مسکن مهر به ٢ میلیون و ٣۵ هزار واحد رسیده است.
  • در سال گذشته ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شد و اکنون ۱۲۵ هزار واحد مسکن مهر آماده تحویل است که با هماهنگی با وزارت نیرو و نفت در حال نصب انشعابات این واحدها هستیم.
  • از مجموع پروژه مسکن مهر ۱۰۵ هزار واحد باقی می‌ماند که این واحدها دارای مشکلات حقوقی و قضایی هستند و تکمیل و تحویل آنها از مسئولیت وزارت راه و شهرسازی خارج است.
  • امروز پروژه‌های مسکن مهر شهر جدید پرند با امکانات کامل شهری تحویل داده شد. ۹ هزار مسکن مهر دیگر در پرند باقی مانده که این واحدها هم دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد هستند و سعی می‌شود که تا پایان شهریورماه به مردم واگذار و پرونده مسکن مهر پرند بسته شود.
  • در طرح اقدام ملی مسکن ساخت و تحویل ۴۰۰ هزار واحد مسکونی هدف‌گذاری شده که در ثبت‌نام‌ها، ۱۱۳ هزار نفر پالایش شدند البته با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، تشکیل پرونده متقاضیان پالایش شده با توقف مواجه شده که به دنبال این هستیم تا روند اداری آن به صورت غیرحضوری ادامه پیدا کند.
  • نهضت خانه‌سازی در کشور را ادامه می‌دهیم. سیاست ما توسعه بازار مسکن است و برای تحرک فعالیت‌های این بخش سرمایه‌گذاران و مالکان اراضی را برای ورود به طرح مسکن ملی دعوت کرده‌ایم و بسته‌های حمایتی برای آنها در نظر گرفته شده است.
  • پروژه ساخت مسکن برای فرهنگیان در هفته معلم نیز آغاز شده است.
  • برای تامین مسکن کادر درمانی که فاقد مسکن هستند برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است تا این قشر که در این شرایط در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند و از خود ایثارگری ارزشمندی نشان دادند از نعمت مسکن بهره‌مند شوند.
دیدگاه