اتریوم از بیت‌کوین سبقت گرفت! + جدول رمزارزها

اتریوم صاحب رکورد جدیدی در بازار ارز دیجیتال شده است. درحدفاصل تعطیلاتی که پشت‌سر گذاشتیم، تعداد تراکنش‌های روزانه اتریوم برای اولین بار در تاریخ از مرز ۱.۶ میلیون عبور کرد و از این جهت، رکورد ۱.۴ میلیون تراکنش روزانه‌ای که اواخر شهریور ۹۹ برای اتریوم به ثبت رسیده بود، ارتقا پیدا کرد.

از طرفی روز جمعه درحالی تعداد آدرس‌های فعال معاملاتی اتریوم از یک میلیون و ۵۰ هزار آدرس فراتر رفت که این عدد برای بیت‌کوین به‌عنوان رهبر بازار ارز دیجیتال حدود ۳۰ درصد کمتر بوده است. با این حال بیت‌کوین و اتریوم کماکان به روند کسل‌کننده هفته‌های قبلی ادامه می‌دهند؛ بیت‌کوین نزدیک مرز ۲۶ هزار معامله می‌شود و اتریوم حوالی پله هزار و ۶۰۰ دلار حضور دارد.

قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز یکشنبه ۲۶ شهریور به ۲۶ هزار و ۵۴۵ دلار رسید که معادل یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود. رهبر بازار ارز دیجیتال صبح شنبه ۲۶ هزار و ۵۴۰ دلار ارزش داشت و به‌همین خاطر بازدهی روزانه آن تقریبا صفردرصد است.

قیمت بیت‌کوین در این مدت نهایتا ۲۶ هزار و ۶۰۴ دلار به‌ثبت رسیده و کف قیمت بیت‌کوین ۲۶ هزار و ۴۷۵ دلار بوده است. نسبت به هفته قبل هم که بیت‌کوین حوالی پله ۲۵ هزار و ۸۰۰ دلار معامله می‌شد، بازدهی آن مثبت دو درصد لحاظ می‌شود و این عدد درمقایسه با یک ماه قبل به مثبت دو‌دهم درصد می‌رسد. چون بیت‌کوین روز ۲۶ مرداد تقریبا ۲۶ هزار و ۳۰۰ دلار ارزش داشت.

قیمت بیت‌کوین البته درقیاس با قله تاریخی خودش که رقم ۶۸ هزار دلار است، حدود ۶۱ درصد ریخته است که به‌خاطر بالاپایین‌شدن‌های دلار، این عدد برای هولدر‌های ایرانی آن به منفی ۳۲ درصد تبدیل می‌شود. در شبانه‌روز گذشته حجم معاملات بیت کوین حدود ۷.۳ میلیارد دلار بوده و کل حجم بازار آن حدود ۵۱۶ میلیارد دلار یعنی ۴۷ درصد از ارزش بازار ارز دیجیتال است.

قیمت اتریوم؛ هزار و ۶۳۰ دلار

نمودار اتریوم بازدهی روزانه منفی نیم‌درصد را نشان می‌دهد. هر واحد اتریوم صبح امروز یکشنبه ۲۶ شهریور درحالی هزار و ۶۳۰ دلار یعنی ۸۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار خریدوفروش می‌شد و که اتریوم صبح شنبه هزار و ۶۴۰ دلار ارزش داشت.

اتریوم ظرف ۲۴ ساعت قبلی در یک بازه ۱۷ دلاری رفت‌وبرگشت داشته و کف و سقف قیمت اتریوم در این مدت به ترتیب هزار و ۶۲۳ دلار و هزار و ۶۴۰ دلار بوده است. اگر به هفته قبل برگردیم، بازدهی هفتگی اتریوم به مثبت سه‌دهم درصد تبدیل می‌شود. درقیاس با دو هفته قبل ارزش اتریوم سه‌دهم کاهش پیدا کرده و این عدد درمقایسه با ماه قبل به منفی سه درصد تقلیل پیدا می‌کند.

اتریوم درحال حاضر حدود ۱۸ درصد از سهم بازار ارز دیجیتال را دراختیار دارد و از نظر تسلط به بازار، پشت‌سر بیت‌کوین و بالاتر از تتر در جایگاه دوم قرار دارد. تریدر‌های بازار ارز دیجیتال در شبانه‌روز قبلی حدود سه میلیارد دلار بابت خریدوفروش اتریوم بین خودشان جابجا کردند و ارزش کل بازار اتریوم به حدود ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

قیمت انواع ارز دیجیتال

تن‌کوین با نماد اختصاری TON و بازدهی روزانه مثبت ۱۲ درصد، بهترین عملکرد را بین انواع ارز دیجیتال سرشناس داشته است. تن‌کوین که به‌تازگی خودش را به جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار رسانده است، صبح امروز یکشنبه ۲۶ شهریور ۲.۳ دلار یعنی تقریبا ۱۲۰ هزار دلار ارزش داشت، اما صبح دیروز ۲.۱ دلار معامله می‌شد. بازدهی تن‌کوین در بازه‌های هفت‌روزه هم به مثبت ۳۵ درصد می‌رسد و به‌خاطر همین آن را شگفتی‌ساز این روز‌های بازار می‌دانیم.

دوج‌کوین در شبانه‌روز قبلی رفتاری شبیه بیت‌کوین داشته و بازدهی روزانه ریپل، کاردانو و سولانا منفی یک درصد بوده است. قیمت دوج‌کوین صبح امروز مثل دیروز ۰.۰۶۲ دلار است و بازدهی روزانه آن را باید تقریبا صفر درصد لحاظ کنیم.

قیمت ریپل یا همان XRP در این مدت از ۰.۵۰ دلار به ۰.۴۹ دلار رسیده است. کاردانو به‌جای ۰.۲۵ دلار، ۰.۲۴ دلار معامله می‌شود و قیمت سولانا از ۱۹.۲ دلار به ۱۸.۹ دلار تقلیل پیدا کرده است.

 

بازدهی روزانه انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

قیمت

بازدهی روزانه

بیت‌کوین

26 هزار و 545 دلار

صفر درصد

اتریوم

هزار و 630 دلار

منفی نیم‌درصد

ریپل

0.49 دلار

منفی یک درصد

کاردانو

0.24 دلار

منفی یک درصد

دوج‌کوین

0.062 دلار

صفردرصد

تن‌کوین

2.3 دلار

مثبت 12 درصد

سولانا

19 دلار

منفی یک درصد

منبع: فرارو
دیدگاه