امروز رخ داد؛

درگیری در نانوایی ها به خاطر قطع کارتخوان ها

به گفته رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی قطعی کارتخوان‌ها در صبح امروز به اختلال در عرضه نان و در برخی نقاط به درگیری میان مردم و نانوایان انجامید.

به گزارش جهان مانا، محمد سلیمانی، رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی درباره قطعی کارت‌خوان‌های «نانی‌نو» در نانوایی‌ها گفت: از پنج صبح امروز که نانوایان کار خود را شروع کردند متوجه قطعی کارت‌خوان‌های نانوایی شدند. این قطعی تا ساعت 11 و 10 دقیقه صبح ادامه داشت اما از آن ساعت تاکنون اتصالات برقرار است و پرداخت از طریق نانی نو انجام می شود.

بخش هایی از گفت و گوی سلیمانی را با ایلنا در ادامه می خوانید:

 • هنوز دلیل این قطعی مشخص نشده اما این اتفاق سبب سردرگمی نانوایان شد زیرا آنها در مواجهه با این قطعی یا مجبور بودند پخت را متوقف کنند و یا از مردم پول نقد بگیرند در حالی که بیشتر مردم پول نقد ندارند و نانوایی‌ها هم این ذهنیت را دارند که در صورت فروش نان با پول نقد و کاهش تعداد پرداخت‌های انجام‌شده از طریق کارتخوان نانی نو سهمیه آرد آنها کاهش پیدا می‌کند در نتیجه حاضر به فروش نان با پول نقد نمی‌شوند؛ این اتفاق در نقاطی به ایجاد درگیری بین نانوا و مردم هم انجامید.
 • این قطعی البته از طریق پیامک به نانواها اطلاع داده شده بود.
 • این مشکلات از آنجا ناشی می‌شود که ارائه کارتخوان به نانوایی‌ها در انحصار یک شرکت است، اگر این انحصار شکسته شود و یک یا چند شرکت دیگر هم بتوانند کارتخوان در اختیار نانوایی‌ها قرار دهند. در صورت قطعی یک کارتخوان نانوایان می‌تواند از کارتخوان دیگری استفاده کند.
 • پشتیبانی این شرکت به هیچ وجه خوب نیست و از زمان خرابی ساعت مشخصی را برای اتصال دوباره به اتحادیه اعلام نکردند و تنها هر 10 دقیقه یک بار می‌گفتند 10 دقیقه دیگر وصل می‌شود تا سرانجام در ساعت 11 و 10 دقیقه وصل شد، این در حالی است که نانوایی‌ها و مردم نمی‌دانستند این قطعی ممکن است تا چه زمانی طول بکشد و اتحادیه هم امکان اطلاع‌رسانی به همه نانوایی‌ها را ندارد.
 • ما پیش‌تر درباره احتمال وقوع چنین مشکلی با مسئولان صحبت کرده بودیم با این حال تاکنون راهکاری اندیشیده نشده است.

 

دیدگاه
 • ناشناس

  مسئول عزیزی که بعدازقطع سراسری کارتخوان نانوایان براحتی باپیامک امرفرمودندکه نانوا ازکارتخوان دیگربکشدیانقدبگیرد،
  وجدانا وانصافا،شماجای نانوا،چطوربه مشتریی که تادیروزمیگفت پول نقدنیاور،بگویداشتباه کردم پول نقدداری بده
  ضمناکارتخوان دیگررا شرکت ها اومده وجمع اوری کرده اندکه تراکنش نداشتید،نانوا کارتخوان دیگرازکجا بیاورد
  وازهمه مهمترازکجا معلوم که دراینده مانند قضیه هک پمپ بنزین ها ،مثلا سه روزپشت سرهم سامانه نانینو کلاقطع شد ،ایافکری به نان مردم کرده ایم تا بحران نشود یابازامیدمان به قوه قهریه وجریمه وتحقیر وفشاربرنانوای بیچاره هست؟
  کاش وای کاش درخودمان هم احتمال خطا وقصوریاکم کاری میدادیم