آغار فروش ۳۶ خودروی وارداتی برای متقاضیان جدید

متقاضیان خودرو‌های وارداتی باید تا ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ یکی از حساب‌های خود را فقط نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ ۵ میلیارد ریال مسدود نمایند.

به گزارش جهان مانا، سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی اعلام کرد: به اطلاع کلیه افراد واجد شرایط در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری (مصوبه جلسه ۵۴۳ شورای رقابت) می‌رساند، از روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۳/۴/۱۹ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۴ می‌توانند ثبت‌نام انجام داده و پنج اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب نمایند.

متقاضیان باید از تاریخ دوشنبه ۱۴۰۳/۴/۱۸ تا ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ یکی از حساب‌های خود را فقط نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ ۵ میلیارد ریال مسدود نمایند.

 

آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه ارزی خودرو‌های وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و در سامانه عرضه خودروی وارداتی اولویت دارند تنها در این عرضه اولویت ایشان حفظ و در صورت عدم انتخاب ۵ اولویت از سامانه حذف می‌گردند و عرضه‌های آتی همانند سایر متقاضیان بر اساس شرایط اعلامی باید اقدام نمایند.

الف - خودرو‌های دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی

آغار فروش ۳۶ خودروی وارداتی برای متقاضیان جدید///

تبصره ۱) قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودرو‌های دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی:

آغار فروش ۳۶ خودروی وارداتی برای متقاضیان جدید///

تبصره ۲) قیمت علی‌الحساب اعلام شده قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می‌توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰ درصد قیمت علی‌الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند.

تبصره ۳) قیمت قطعی خودرو‌های مذکور پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴) عدم واریز وجه در یکی از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌گردد.

تبصره ۵) کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند و در صورت تاخیر در تحویل و... قرارداد‌های مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهد شد.

تبصره ۶) با وکالتی نمودن حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره ۷) اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر آیدی سرمایه در اختیار نهاد‌های ذیربط قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار