تکذیب شکایت سپاه از ایرنا به خاطر مصاحبه با معاون ارتش

سردار رمضان شریف در واکنش به اخباری مبنی بر تشکیل پرونده قضایی برای چند مدیر و خبرنگار ایرنا گفت: شکایتی از ایرنا نداشته‌ایم و اخبار کذب منتشره مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

به گزارش جهان مانا به نقل از سپاه‌نیوز، در پی انتشار اخباری مشکوک و جهت دار در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مبنی بر شکایت سپاه و وزارت اطلاعات از ایرنا و تشکیل پرونده قضایی برای چند مدیر و خبرنگار این خبرگزاری بخاطر انتشار مصاحبه با یکی از مسئولین ارتش جمهوری اسلامی ایران، که با اهداف خاص دستاویز رسانه های معاند نیز قرار گرفته است،سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ؛ با رد این ادعا گفت: سپاه در این خصوص شکایتی از ایرنا نداشته است و اخبار منتشر شده دراین خصوص کذب بوده و مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

سردار شریف تاکید کرد: اینگونه خبر سازی ها تاثیری در وحدت و اخوت تزلزل ناپذیر سپاه و ارتش در صیانت از امنیت و منافع ملی کشور و نیز تعامل این نهاد انقلابی و مقتدر با اصحاب رسانه نخواهد داشت.

یازدهم خردادماه امسال، ایرنا مصاحبه‌ای با حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش ایران منتشر کرد که دقایقی بعد حذف شد. دریادار سیاری از بی‌توجهی به نقش ارتش در جنگ هشت ساله انتقاد کرده بود. این مصاحبه بنابر اعلام ایرنا از خروجی این خبرگزاری حدف شد و روز گذشته مهدی محمودیان در تویترش مدعی شده بود :«پنج نفر از مدیران و خبرنگاران خبرگزاری ایرنا به خاطر انتشار این مصاحبه با شکایت سپاه و وزارت اطلاعات احضار و برای آنان پرونده تشکیل شده است.»

دیدگاه