“نون‌خ”سریال برتر سال شد

فصل دوم سریال "نون خ" سعید آقاخانی با کسب ۴۷/۳۱ درصد آرای مرحله فینال توانست عنوان محبوب ترین سریال ۱۳۹۹ را به خودش اختصاص دهد.

به گزارش جهان مانا ، سریال " نون خ2″ انتخاب اول مردم در سریالیست شد. برنامه سریالیست که برای یادآوری خاطرات خوش مردم از سریال های پخش شده تلویزیون در دوران کرونایی سال 99 طراحی شده بود ، با جمع بندی 2 میلیون و 266 هزار و 362 رای مردمی به پایان رسید.

سریال "نون خ 2" با کسب 47/31 درصد آرای مرحله فینال ، عنوان محبوب ترین سریال در بین سریال های سال 1399 را از آن خود کرد.

در این رقابت مردمی و پس از جمع بندی آرای فینال، نون خ 2، پایتخت 6 ، خانه امن، بچه مهندس3، زیر خاکی و از سرنوشت به ترتیب عنوان اول تا ششم سریال های برتر و محبوب مردم‌ را کسب کردند.

در برنامه سریالیست، همه 30 سریال تولیدی و پخشی شبکه‌های یک، دو، سه، پنج و مرکز سیما فیلم ، قبل از آغاز برنامه بر اساس میزان مخاطب نظر سنجی رسمی مرکز تحقیقات صداوسیما در 6 گروه تقسیم شدند.

سپس با مدل بین‌المللی "گوی و گلدان" بین این 30 سریال قرعه کشی انجام شد تا در 6 گروه 5 تیمی در مرحله مقدماتی رقابت کنند.

در نهایت شش سریال محبوب‌تر به فینال رسیدند که در بین فینالیست‌ها، نون خ2 با بیشترین آرای مردمی اول شد. در مرحله قبل از فینال، "بچه مهندس" 53/88 درصد ، "از سرنوشت" 33/39 درصد، "پایتخت6" 66/65 درصد، "نون خ دو" 78/63 درصد، "خانه امن" 48/91 درصد و "زیرخاکی" 37/03 درصد آرای گروه خود را کسب کرده بودند و با این پشتوانه خوب ، به فینال برنامه سریالیست راه یافته بودند.

با توجه به استقبال بالای مخاطبان، دست‌داندرکاران و هنرمندان مجموعه‌های نمایشی، شبکه یک سیما اعلام کرد: برنامه سریالیست پس از ماه مبارک رمضان به عنوان برنامه ثابت هفتگی با طراحی جدید ادامه خواهد داشت و علاوه بر محبوبیت مردمی، ابعاد هنری، کیفی و مضمونی سریال‌های سیما از دید مردم و کارشناسان بررسی خواهد شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه