جمعی از اهالی جماران: شورای شهر با غوغاسالاری اعتراض مردم را هرج و مرج شهری جلوه می دهد

اهالی جماران نسبت به صحبت های خلاف واقع و جنجال ساز یکی از اعضای شورای شهر واکنش نشان دادند.

به گزارش جهان مانا به نقل از برنا؛ چندی پیش یکی از اعضای شورای شهر طی صحبت هایی در خصوص خواسته اهالی جماران به فضا سازی دست زده است که به دنبال این صحبت ها، اهالی منطقه جماران با امضای یک طومار علیه صحبت های این عضو شورای شهر موضع گیری کردند. در متن نامه اهالی محله جماران آمده است:

اعضای شورای اسلامی شهر تهران

قریب به 40 سال است که این جانبان اهالی جماران میزبان حضرت امام خمینی (ره) و بیت مکرم ایشان بوده و هستیم. جایگاه آن امام عزیز و مهربان، در قلب همه ما مشخص و دارای حرمتی مضاعف است؛ به طوری که پس از گذشت سه دهه از رحلت ایشان، همچنان با خاطرات آن دوران زندگی می کنیم و جفاها و ناملایماتی که از جانب برخی سودجویان و منفعت طلبان دیده ایم ذره ای از ارادت ما به آستان آن امام بزرگوار نکاسته است.

به خوبی می دانید که حدود ۳ ماه است حذف طرح جماران در فضای رسانه ای کشور مطرح گردیده و اهالی جماران بی صبرانه منتظر خبر لغو این طرح ظالمانه اند تا بتوانند پس از ۴۰ سال تحمل مشکلات و محدودیت ها، در خانه مخروبه خود احداث بنا نمایند.

خواسته اهالی جماران مشخص است. نه در پی برج سازی و احداث طبقات بسیار هستیم و نه به دنبال نادیده گرفتن آثار و ابنیه مربوط به حضرت امام (ره)، بلکه تنها می خواهیم پس از این همه سال به ما اجازه دهند تا حداقل بتوانیم با احداث چهار طبقه در زمین آباء و اجدادی خودمان احداث بنا کنیم. این خواسته ی حداقلی ما شهروندان و اهالی جماران است. اما آقایان در شورای شهر و شهرداری تهران این خواسته ی اهالی را با غوغاسالاری در رسانه های تحت نفوذ خود، هرج و مرج شهری جلوه می دهند و اعتراض اهالی جماران را نادیده می گیرند.

در این مدت اهالی جماران با رصد اخبار، شاهد مخالفت تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران با حذف این طرح ناجوانمردانه بودند و بیش از همه موضع گیری های سؤال برانگیز آقای محمد سالاری و طیفی از همفکران وی در جهت حفظ طرح موجود و به نفع مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام که بانی و حامی اصلی این طرح بوده و هست، باعث اعجاب ما شده است.

امروز برای همه ی اهالی جماران مشخص و مبرهن است که مؤسسه مذکور با فراموش نمودن رسالت و اهداف اولیه خود در پی گسترش حوزه املاک و مستغلات خود در جماران بوده و در این مسیر با حمایت گسترده ی گروهی از مسئولان شهری و با کمال تأسف با سوء استفاده از نام و اعتبار حضرت امام (ره) حقوق حقه مردم را نادیده گرفته و با طرح ظالمانه خود در پی تصرف و تصاحب خانه های مردم جماران می باشند. معلوم نیست که امثال آقای محمد سالاری که حضورشان در شورای اسلامی شهر تهران را مرهون حمایت های همین آقایان اند، نماینده مردم اند یا وکیل مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام و حامیان بست پرده خود که هیچ توجهی به اعتراض مردم نمی کنند و تنها با سوء استفاده از عناوینی چون حفظ آثار فرهنگی، میراث امام و حفظ بافت قدیمی به دفاع از طرح مذکور می پردازند. سیاست، چنان چشم این آقایان را بسته است که برای آنها تنها ضربه زدن به اعتبار رییس جمهور اصل است و اعتراض و درخواست های مردم جماران را قابل اعتنا و توجه نمی دانند.

اینجانبان با ابراز انزجار خود از تحرکات منفعت طلبانه ی برخی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، اعلام می داریم که تا رسیدن به حقوق حقه خود از پای نخواهیم نشست و امیدواریم که با درایت مسئولان کشور این خواسته ی به حق اهالی جماران پس از چهل سال محقق گردیده و دست سودجویان و منفعت طلبانی که با سوء استفاده از عناوین مقدس در پی مال اندوزی برای خود می باشند از محله جماران کوتاه گردد.

دیدگاه