شروع باران پاییزی در ایران از سه شنبه

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش جهان مانا به نقل از میزان، کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای بیشتر نقاط کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود و از بعد از ظهر سه‌شنبه و روز چهارشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش باران همراه با وزش باد آغاز می‌گردد.

وی ضمن اشاره به اینکه این مناطق با کاهش نسبی دما همراه هستند، افزود: دریای خزر با توجه به این شرایط مواج و متلاطم است.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه در سواحل شرقی دریای خزر و ارتفاعات شمالی استان خراسان شمالی بارش‌ها به صورت پراکنده رخ می‌دهد و روز پنجشنبه مناطق شمال شرق کشور کاهش نسبی دما دارند. رفیعی افزود: طی ۳ روز آینده برای بخش‌هایی از سیستان‌وبلوچستان و شرق استان‌های کرمان و هرمزگان وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی پایتخت توضیح داد: آسمان تهران امروز صاف است و در بعضی ساعات غبار محلی دارد و حداکثر دما امروز در پایتخت ۲۴ درجه است که نسبت به دیروز یک درجه افزایش دما دارد و حداقل دمای آن به ۱۱ درجه بالای صفر می‌رسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز سردترین مرکز استان شهرکرد با دمای حداقل ۴ درجه زیر صفر و بعد از آن همدان و کرمان با دمای یک درجه زیر صفر ثبت شده‌است و گرم‌ترین مرکز استان دیروز عباس با دمای حداکثر ۳۷ درجه سانتی‌گراد بوده‌است.

دیدگاه