ورود ۸۰۰۰ امدادگر جدید به هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر کشور از ورود ۸۰۰۰ نیروی امدادی جدید به این سازمان خبر داد.

به گزارش جهان مانا ، صادق محمودی با اشاره به برگزاری مانور اسکان اضطراری در کلانشهر تهران که روز گذشته در بوستان ولایت برگزار شد،گفت:  مانورها در مقیاس کوچک از نظر حجم تجهیزات و نیروی انسانی برگزار می‌شوند اما از نظر کنترل در حجم وسیع تری برگزار می‌شوند. مهم‌ترین وجه این مانور آن است که تمام دستگاه‌ها با حداکثر ظرفیت در آن حضور دارند و مدیریت و طرحی که باید در عملیات های امداد و اسکان پیاده شود در این تمرین پیاده‌سازی می‌شود و نقاط قوت و ضعف آن مشخص و در عملیات های واقعی‌، این نواقص برطرف می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر کشورمان گفت: با توجه به جمعیت بالای تهران می‌توان گفت این مانور در سطح ملی و کشوری است و بازخورد آن ملی است و به تمام کشور سرایت پیدا می‌کند و از نظر مدیریت، تجهیزات و آموزش به طور کامل ارزیابی و در بوته امتحان قرار می‌گیرد و باعث رفع نواقص می‌شود، مانور ملی استان تهران نیز با شرکت استان‌های معین به زودی و در فصل پایانی سال اجرا می‌شود. پارک ولایت به طور واقعی مکانی است که اگر در تهران زلزله ای اتفاق بیفتد برای اسکان اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد و تجهیزات آن نیز تجهیزات واقعی روز تهران البته در مقیاس این نقطه است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر کشور اضافه کرد: در تهران پس از وقوع بحران ممکن است در بزرگراه‌ها انسدادی صورت بگیرد لذا تجهیزات و شیوه‌های مختلف امداد از طریق هوایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، البته روی زمین نیز تجهیزات ویژه ای برای آواربرداری و تیم های زنده یاب و تجهیزات آن در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: تا به امروز در کشور در هیچ ماموریتی که نیازمند گستردگی بوده است، دچار مشکل نشدیم و یک هزار دستگاه خودروی امداد و نجات تا پایان سال به تجهیزات عملیات ما اضافه و هشت هزار نفر نیروی امدادی به سازمان امداد و نجات ملحق می‌شوند.

 

منبع: ايسنا
دیدگاه