مدیرعامل راه آهن: سوار کردن فرد بی‌حجاب، خلاف مقررات است

مدیرعامل راه آهن با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره جبران زیان مسافری شرکت راه‌آهن، گفت: پرداخت زیان مسافری از سوی دولت می‌تواند باعث بهبود و افزایش ظرفیت ناوگان مسافری و همچنین کمک به نگهداری و توسعه خطوط ریلی شود.

به گزارش جهان مانا، میعاد صالحی در جلسه ستاد نوروزی راه آهن با اشاره به توسعه دسترسی مردم به اینترنت افزود: برای رفاه بیشتر مردم و معطل نشدن در صف، باید در مسیری حرکت کنیم که بتوانیم ضریب بیشتری به خرید اینترنتی در فروش بلیت بدهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان‌داشت: طبیعی است با توجه به تقاضای بالای مردم برای سفر ریلی در ایام نوروز باید توجه مضاعفی به موضوعات حوزه مسافری داشته باشیم.

وی گفت: هم اکنون ۵۷ درصد قطار‌های برون شهری ما از مشهد یا به مشهد است، برای همین راه آهن با افتخار خود را «خادم زائران امام رضا (ع)» می‌داند و از این رو باید اکرام مسافران از ابتدای سفر تا انتها طوری باشد که هر یک از مسافران به سفیران حمل و نقل ریلی تبدیل شوند.

مدیرعامل راه آهن ادامه‌داد: ویترین حوزه ریلی با همه مشکلات و زحماتش، حوزه مسافری است. پس باید علاوه بر فضاسازی و اقدامات فرهنگی متناسب با ایام، بهترین امکانات از جمله در ایستگاه ها، سرویس‌های بهداشتی، کوپه‌ها، نمازخانه‌ها و رستوران‌ها برای مسافران نوروزی فراهم شود.

وی تاکید کرد: وظیفه راه آهن تکریم تمام‌قد مسافران است، اما این تکریم در چارچوب رعایت ضوابط و مقررات است؛ از این رو سوار کردن فردی که بلیت ندارد یا با بلیت غیرهمنام قصد سفر دارد و یا فردی که حجاب را رعایت نمی‌کند، برخلاف مقررات است و باید برخورد شود.

 

 

 

منبع: ايسنا
دیدگاه