هشدار دانشگاه خواجه نصیر به دانشجویان: محرومیت 6 ماهه پس از عضویت در گرو‌ه‌های غیرمجاز!

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به دانشجویان هشدار داده است اگر در گروه‌ها و کانال‌های غیرمجاز عضو شوند ممکن است تا ۶ ماه از تحصیل محروم شوند.

شیوه‌نامه انضباطی دانشجویان، ضوابطی برای فعالیت‌های مجازی دانشجویان تعیین کرده است. اکنون دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی این ضوابط را گوشزد کرده است.

به گزارش دیجیاتو، این دانشگاه با استناد به شیوه‌نامه انضباطی دانشجویان، مصوب آبان ۱۴۰۱، «اطلاعیه‌ای مهم» روی سایت خود قرار داده و «ضوابط استفاده از فضای مجازی» را گوشزد کرده است.

گروه‌های دانشجویی نیاز به مجوز دارند

براساس این آیین‌نامه انضباطی، تشکیل گروه‌های مجازی دانشجویی با جمعیت بالای ۱۰۰ نفر نیاز به مجوز کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دارد و درحال‌حاضر هیچ‌کدام از گروه‌های دانشجویی مجوز قانونی ندارند.

براساس بند ۶ تبصره ۳۲ این شیوه‌نامه کلیه «شبکه‌ها، نرم افزار‌ها و سکو‌های مجازی که قابلیت دسترسی عام دارند حریم عمومی محسوب می‌شود» و تشخیص مصداق حریم خصوصی بر عهده کمیته انضباطی دانشگاه‌هاست.

علاوه‌براین در اطلاعیه دانشگاه خواجه نصیر تذکر داده شده است هرگونه عضویت در گروه‌های غیرقانونی، مشمول تنبیه خواهد بود.

تنبیهات ذکرشده شامل مواردی مانند توبیخ کتبی، محروم‌شدن از امکانات رفاهی دانشگاه و دریافت خسارت از دانشجو است. همچنین ممکن است دانشجو با منع موقت از تحصیل به مدت یک نیمسال یا یک تا ۶ ماه مواجه شود که این مورد ممکن است با یا بدون احتساب سنوات باشد.

تخلفات دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار