تابستان امسال ۴ تا ۵ درجه گرمتر از حد نرمال خواهد بود

دمای هوا در طول تابستان به طور میانگین بین یک تا دو درجه گرمتر از حد معمول خواهد بود و در برخی روز‌ها شاهد بی‌هنجاری دما خواهیم بود و دمای هوا تا پنج درجه بالاتر از حد نرم گرم خواهد بود.

به گزارش جهان مانا ، رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی درباره ناهنجاری‌های دما در تابستان امسال گفت: دمای هوا در طول تابستان به طور میانگین بین یک تا دو درجه گرمتر از حد معمول خواهد بود و در برخی روزها شاهد بی‌هنجاری دما خواهیم بود و دمای هوا تا پنج درجه بالاتر از حد نرم گرم خواهد بود.

احد وظیفه رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی درباره ناهنجاری‌های دما در تابستان امسال گفت: دمای هوا در طول تابستان به طور میانگین بین یک تا دو درجه گرمتر از حد معمول خواهد بود و در برخی روزها شاهد بی‌هنجاری دما خواهیم بود و دمای هوا تا پنج درجه بالاتر از حد نرم گرم خواهد بود.

ظیفه افزود: اوج گرمای تابستان از نیمه دوم تیرماه تا نیمه اول مردادماه است که معمولا در این بازه زمانی دمای رکورد شده در کشور را داشته ایم.

وی در ادامه به وجود دمای بالاتر از حد نرمال در جهان اشاره کرد و گفت: اکثر کشورهای جهان با تغییرات دمایی مواجه هستند و اکنون در ۹۰درصد کشورهای جهان دمای موجود بالاتر از نرم طبیعی است این ناهنجاری دمایی در فصل تابستان وجود دارد.

 

منبع: ایلنا
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار