آزادی ۸۵ نفر از زندانیان گیلان

معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان گفت: ۸۵ نفر از زندانیان استان گیلان به مناسبت هفته قوه قضائیه به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

به گزارش جهان مانا ، سیف الله مسرور امروز سوم تیرماه به همراه تعدادی از قضات دادگاه‌ها و دادسرای رشت در حاشیه بازدید از زندان مرکزی رشت، با تبریک هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: ۸۵ نفر از زندانیان استان گیلان به مناسبت هفته قوه قضائیه به آغوش خانواده‌های خود باز گشتند.

وی با اشاره به اینکه در سه ماه گذشته ۱۰۱ نفر توسط ستاد دیه آزاد شده‌اند، افزود: این اتفاق مبارک در طول سال در تمامی زندان‌های استان تکرار می‌شود.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه مجازات در اسلام هدف نیست، تصریح کرد: از ابزار مجازات تنها در راستای اصلاح و تادیب مجرمین استفاده می‌شود.

مسرور با تاکید بر بهره‌گیری از مجازات های جایگزین حبس، خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که به اعتراض آراء قضایی در محاکم منجر می‌شود شدید بودن احکام است که اگر از ابتدا از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شود مقبولیت بیشتری دارد.

به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان وی ابراز امیدواری کرد: زندانیانی که امروز از زندان آزاد شده و به آغوش خانواده هایشان باز می‌گردند در مسیر صلاح و درست حرکت کنند، زیرا اگر مجددا مرتکب جرم شده و به زندان برگردند نمی‌توانند از این ارفاقات قانونی بهره‌مند شوند.

 

 

منبع: ايسنا
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار