رادان: سارقان و قاچاقچیان، سال سختی در پیش دارند

فرمانده فراجا گفت که امسال، برای سارقان و قاچاقچیان سال سختی خواهد بود و در این همین راستا برنامه‌های مفصلی داریم.

سردار احمدرضا رادان عصر امروز در حاشیه یادواره ۲۱۵۶ شهید فرماندهی انتظامی کردستان در مصاحبه با خبرنگاران رسانه‌ها، با یادآوری اغتشاشات سال گذشته، تصریح کرد: نهایت تلاش دشمن و حریف براین بود به گونه‌ای نشان دهد که در کردستان و ایران ناامنی وجود دارد.

 

وی افزود: تلاش‌های زیادی برای حفظ امنیت صورت گرفت، افرادی ورود کردند و خیلی‌ها هم غافل بودند، اساسا قابل اندازه برای یک موضوع نبود یعنی نشان می‌داد که مردم بسیار بصیر هستند و جمله "نه" به دشمنان گفتند.

فرمانده فراجا عنوان کرد: مردم کردستان نیز از این قاعده و امر مستثنا نبودند و همه شاهد بودیم که از جمعیت کردستان، چه تعداد در این آشوب‌ها حضور داشتند.

وی گفت: در ارزیابی‌های ما کردستان به برکت خون شهدا و حضور بصیریت و در صحنه بودن مردم یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است.

سردار رادان در مورد اقدامات انسداد مرز‌های کشور، گفت: این مهم در قالب چند حوزه و برنامه دنبال می‌شود که اولین قدم آن، انسداد فیزیکی است.

وی عنوان کرد: انسداد مرز‌ها با اولویت‌بندی مرز‌ها پیش می‌رود و برای امسال انسداد فیزیکی در مجاورت مرز‌های شرق، جنوب شرق و شمال شرق و کردستان براساس وسع و اعتبارات موجود انجام می‌شود.

سردار رادان خاطرنشان کرد: در کنار آن تلاش می‌کنیم غیر از انسداد فیزیکی، از وسایل اپتیکی و تجهیزات نوین استفاده کنیم که البته قطع به یقین امسال به سرانجام نمی‌رسد.

وی گفت: همواره اعلام کرده‌ایم جنس هزینه‌ها در مرز هزینه نیست بلکه درآمد است، ضمن اینکه مانع ورود و خروج جنس قاچاق می‌شود، امنیت را هم بیشتر می‌کند.

فرمانده فراجا اضافه کرد: دولت سیزدهم هم به اهمیت موضوع انسداد مرز‌ها واقف هستند و برای این کار وقت گذاشته‌اند و امیدواریم امسال جهش قابل توجهی در روند ساماندهی مرز‌ها داشته باشیم.

وی در مورد روند وضعیت قاچاق کالا در کشور نیز خاطرنشان کرد: آمار در حوزه قاچاق زمانی روند کاهشی پیدا می‌کند که برنامه ما در مسیر رشد تولید و مهار تورم و همچنین امنیت تولید برای تولیدکنندگان قرار گیرد.

رادان مبارزه قاطعانه با سارقان و دستگیری آنان را جزو برنامه‌های اولویت‌دار پلیس در سال‌جاری عنوان کرد و افزود: برخورد پلیس با سارقان شدید و بازدارنده خواهد بود.امسال سال سختی برای قاچاقچیان خواهد بود و در همین راستا نیروی انتظامی و مرزبانی برنامه‌های مشترکی را اجرا می‌کنند و امیدواریم با انسداد کامل مرز‌ها شاهد کاهش و حذف کامل قاچاق در مرز‌های کشور باشیم.

 

منبع: میزان
دیدگاه