بازداشت مامور قلابی در حین ایجاد مزاحمت برای شهروندی در شمال تهران

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری یک مامور قلابی در شمال تهران خبر داد.

به گزارش جهان مانا ، سرهنگ علی قاسم پور در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ ماموران کلانتری ۱۰۲ پاسداران از طریق تماس تلفنی شهروندی با  مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از وقوع یک فقره درگیری در محدوده میدان هروی تهران با خبر شده و برای رسیدگی به موضوع به محل اعزام شدند.  

وی با اشاره به حضور ماموران در محل گفت: با حضور ماموران کلانتری در محل مشخص شد که راننده یک دستگاه خودروی سواری پراید با استفاده از تجهیزات نظامی اقدام به قدرت‌نمایی و ایجاد مزاحمت برای یکی از شهروندان کرده که با مقاومت شهروند همراه شده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه این فرد خود را نظامی معرفی کرده اما از درجه ستوان‌سومی  غیر متعارف استفاده کرده بود، گفت:‌این فرد که ادعای مامور بودن داشت، به محض مشاهده ماموران سوار بر یک دستگاه خودروی سواری پراید شده و قصد فرار از محل را داشت که در یک عملیات پلیسی خودرویش متوقف و این فرد نیز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

قاسم پور با بیان اینکه ماموران در جریان بررسی‌های بیشتر از متهم و خودروی وی تعدادی تجهیزات نظامی را کشف و ضبط کردند، گفت: همچنین سوابق متهم نیز مورد بررسی قرار گرفت که در جریان آن مشخص شد این فرد هیچ ارتباطی با هیچ‌یک از ارگان‌های نظامی ندارد. همچنین در ادامه متهم نیز مورد بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به جرم خود مبنی بر جعل عنوان مامور اعتراف و هدف از این اقدام را اخاذی اعلام کرد.

وی از تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده خبر داد و گفت:‌این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد و تحقیقات تکمیلی نیز در خصوص پرونده این فرد همچنان درحال انجام است.

 

منبع: ايسنا
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار