استرداد کلاهبردار 700 هزار دلاری به ایران

یک کلاهبردار ایرانی که به خارج از کشور گریخته بود، با اقدام پلیس اینترپل به ایران بازگردانده شد.

به گزارش جهان مانا، رییس پلیس بین‌الملل فراجا اظهار کرد: تبعه خارجی ساکن ایران که به اتهام کلاهبرداری به مبلغ ۷۰۰ هزار دلار و تحت پیگرد مقامات قضایی یکی از کشور‌های همسایه بود، پس از بازداشت در کشورمان، تحویل ماموران پلیس کشور صادر کننده اعلان قرمز شد.

سردار مجید کریمی در تکمیل این خبر گفت: اینترپل کشور شاکی ضمن اعلان قرمز صادره، با ارسال مکاتبات جداگانه‌ای به پلیس بین‌الملل فراجا، خواستار استرداد وی به کشورش شده بود و از سویی مقامات قضایی آن کشور نیز مدارک استرداد متهم را از مجاری دیپلماتیک به قوه قضاییه ارسال و درخواست همکاری در استرداد متهم را کرده بودند.

این مقام انتظامی در تشریح این خبر اظهار داشت: با بررسی به عمل آمده و محرز بودن ورود متهم به کشور، مراتب به مراجع انتظامی و قضایی به منظور شناسایی و انجام اقدامات قضایی بایسته منعکس شد.

رییس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزود: پس از شناسایی این متهم در کشورمان و بازداشت وی در تهران توسط ماموران انتظامی، متهم به مراجع قضایی دلالت که پس از رسیدگی، نهایتاً دادگاه رأی به استرداد متهم به کشور شاکی را صادر کرد.

سردار کریمی در پایان خاطر نشان کرد: در راستای اجرای رای مراجع قضایی، موضوع استرداد متهم به اینترپل کشور موصوف اعلام و پس از هماهنگی‌های پلیسی دو کشور، متهم تحویل ماموران بدرقه اعزامی آن کشور شد و در نهایت از طریق مرز بین المللی فرودگاه امام خمینی (ره) از کشور مسترد شد.

 

منبع: تسنیم
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار