بازداشت مداح و عوامل برگزارکننده یک مراسم عزاداری در لالی

خوزستان فرماندار لالی از بازداشت مداح و عوامل برگزارکننده یک مراسم سوگواری در این شهرستان به دلیل بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش جهان مانا، گودرز ترکی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری یک مراسم عزاداری در شهرستان لالی در شرایط شیوع کرونا، اظهار کرد: روز گذشته (۷ تیرماه) مداح یک مجلس سوگواری و عوامل برگزارکننده این مراسم بازداشت شدند.

وی با اشاره به برگزاری این مراسم با حدود ۲۰۰ نفر جمعیت، افزود: در این زمینه پرونده تشکیل شد و عوامل برگزارکننده مراسم که از بستگان درجه یک متوفی بودند، به مقام قضایی معرفی شدند. با حضور عوامل انتظامی در محل برگزاری مراسم، سریعا شرکت‌کنندگان در مراسم متفرق شدند و از ادامه برگزاری مراسم جلوگیری شد.

فرماندار لالی تصریح کرد: با توجه به تعهد اخذشده توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان لالی از متولیان مراسمات مبنی بر برگزاری مراسم به صورت کاملا محدود و حداکثر با حضور ۲۰ نفر، متاسفانه برخی مواقع تعداد شرکت‌کنندگان بالاتر می‌رود.

ترکی‌زاده با بیان اینکه برگزاری مراسمات عروسی مراسم تجمعی عزا در شهرستان لالی ممنوع است، بیان کرد: برگزاری مراسمات عامل اصلی شیوع کروناویروس است بنابراین با برگزارکنندگان مراسم برخورد می‌شود.

دیدگاه