توزیع ۳ هزار نیروی متخصص برای مقابله با کرونا در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: در راستای تامین نیروی انسانی متخصص برای مقابله با بیماری کووید - ۱۹، ۳ هزار نیروی متخصص در بین دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور توزیع خواهد شد.

به گزارش جهان مانا به نقل از ایسنا، قاسم جان‌بابایی، ظهر امروز در حاشیه بازدیدهای انجام شده از مراکز درمانی استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد تخت‌های بیمارستانی استان زنجان جواب‌گوی شرایط کرونایی فعلی در این استان است؛ ولی اگر تعداد بیماران مازاد بر ظرفیت تخت‌های بیمارستانی زنجان باشد، جواب‌گو نخواهد بود؛ زیرا همیشه تعداد تخت‌های بیمارستانی محدود است. از اینرو تنها راه مقابله با این بیماری، رعایت اصول بهداشت فردی و پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم این استان است.

وی با اشاره به تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در راستای پیشگیری و مقابله با بیماری کووید - ۱۹، افزود: مسئولان این دانشگاه طی ماه‌های اخیر بسیار تلاش کرده‌اند تا ظرفیت‌های خود را نگهداری کنند تا مردم زنجان نگران نباشند ولی باید خود مردم با رعایت کردن اصول بهداشتی، سعی کنند ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان تکمیل نشود.

این مسئول تصریح کرد: علاوه بر ظرفیت تخت‌های بیمارستانی، نیروی انسانی، توانایی کادر درمان نیز در راستای مقابله با بیماری کووید - ۱۹ بسیار اهمیت دارد زیرا با افزایش تعداد بیماران مبتلا به این بیماری، پرسنل بیمارستان نیز خسته خواهند شد.

معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور، در رابطه با تامین نیروی انسانی مورد نیاز در بخش درمان، خاطرنشان کرد: حدود ۳ هزار نیروی متخصص در بخش درمان توزیع خواهد شد و نیروی جدید استخدامی به کادر پزشکی نیز خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، معاون درمان وزارت بهداشت در سفر به استان زنجان از طرح‌ها، پروژه‌ها و بخش‌های بیمارستان ولی‌عصر (عج)، بیمارستان بهشتی و بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان بازدید به عمل آورد.

دیدگاه