نقوی حسینی: در روزهای آینده مردم خبری درباره کاندیداتوری رئیسی خواهند شنید

رئیس ستاد شاخه جوانان سعید جلیلی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ می‌گوید: هیچ اختلافی بین جبهه پایداری و سعید جلیلی پیش نیامده و در صورت کاندیداتوری صادق محصولی، مشخصاً جبهه پایداری از سعید جلیلی حمایت نمی‌کند.

سونامی اخبار انتخاباتی در اردوگاه اصول‌گرایی هر روز روانه یک طرف است و بعضاً ساعت به ساعت درباره احتمال حضور یا عدم حضور چهره‌های مختلف در این جریان اخباری می‌شنویم. اخیراً برخی از رسانه‌های خبری نزدیک به جامعه روحانیت مبارز خبر داده بودند که با جمع‌بندی سیدابراهیم رئیسی درباره عدم حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری، اعضای ستاد رئیسی به ستاد جلیلی رفته‌اند. علاوه‌براین، اخبار پراکنده دیگری در مورد بروز اختلافاتی بین جبهه پایداری و سعید جلیلی منتشر شده است. سیدحسین نقوی حسینی، رئیس ستاد شاخه جوانان سعید جلیلی در سال ۹۲، اما هر دو خبر را کذب می‌خواند.

سیدحسین نقوی حسینی درباره این موضوعات گفت: نه‌تنها آقای جلیلی که همه کاندیداهای جبهه اصول‌گرایان و حتی برخی از اصلاح‌طلبان منتظر تصمیم آقای رئیسی هستند و در صورت تصمیم ایشان برای کاندیداتوری از او حمایت می‌کنند.

او ادامه داد: آقای رئیسی هنوز در این‌باره نظر قطعی نداده‌ و ممکن است طی روزهای آینده تصمیم نهایی خود را اعلام کند.

نقوی حسینی درباره انتشار برخی اخبار مبنی‌بر اینکه ستاد انتخاباتی رئیسی به ستاد انتخاباتی سعید جلیلی منتقل شده است گفت: چنین جابه‌جایی‌ای صورت نگرفته؛ زیرا از اساس هنوز تصمیم نهایی در این‌باره اتخاذ نشده است.

نماینده ادوار هشتم تا دهم مجلس شورای اسلامی درباره برخی تحلیل‌ها برمبنای اختلاف‌نظرهای تازه جبهه پایداری با سعید جلیلی و تأکید برخی از اعضا بر این نکته که «جلیلی گزینه جبهه پایداری نیست»، توضیح داد: جبهه پایداری نگفته است با آقای جلیلی اختلاف داریم، اما مشخص است که وقتی نام خود آقای محصولی، در جایگاه دبیرکل جبهه پایداری، به عنوان کاندیدای انتخابات مطرح است جبهه پایداری به سمت چهره دیگری نمی‌رود؛ چون از اساس این اقدام خلاف کار تشکیلاتی است.

او در پاسخ به این سؤال که آیا بعد از فوت محمدتقی مصباح یزدی رویکرد جبهه پایداری به سعید جلیلی تغییر کرده است گفت: بعد از فوت آیت‌الله مصباح تغییری دراین‌زمینه رخ نداده است و هنوز هم برخی از اعضای جبهه پایداری ارتباط نزدیکی با آقای جلیلی دارند. البته همان‌طور که برخی از اعضا تأکید دارند، ایشان عضو جبهه نبوده و نیست.

نقوی حسینی تأکید کرد: طرح مسئله اختلاف بین جلیلی و جبهه پایداری رایزنی رسانه‌ای است. اگر در جبهه پایداری دبیرکل کاندیدا شود، تشکیلات سمت نامزد دیگری نمی‌رود.

وحدت شورای ائتلاف و شورای وحدت در غیاب رئیسی بعید است

نقوی حسینی درباره وضعیت وحدت بین شورای ائتلاف و شورای وحدت هم توضیح داد: غیر از آقای رئیسی دیدگاه‌ها درباره کاندیداها در جریان اصول‌گرایی بسیار متنوع است و حتی در داخل خود شورای ائتلاف بخشی از شورا به دنبال آقای قالیباف هستند و گروه‌های دیگری کاندیداهای دیگری را در نظر دارند و این تنها پتانسیل آقای رئیسی است که یک اجماع سراسری ایجاد کند.

او در آخر درباره تصمیم رئیسی در مورد کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: من فکر می‌کنم در روزهای آینده مردم خبری درباره کاندیداتوری آقای رئیسی خواهند شنید.

دیدگاه