رمزگشایی هاشمی‌طبا از شایعه‌سازی‌ها علیه روابط روحانی و قالیباف

باید در جلسه سران قوا بحث‌های جدی مطرح شود/ هر گفت‌وگویی که اختلاف‌انگیز نیست

مصطفی هاشمی طباء می‌گوید: رهبر انقلاب تأکید کردند که باید دولت کنونی به کار خود ادامه داده و نمایندگان نیز حق ندارند تهمت بزنند. اما شاهد هستیم یک جریان تلاش می‌کند به سرعت این سفارشات حکیمانه را خنثی کند.

به گزارش جهان مانا به نقل از خبرانلاین، سید مصطفی هاشمی‌طبا فعال سیاسی و رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت اصلاحات در خصوص تلاش ها برای ایجاد اختلاف بین دولت و مجلس و پشت پرده شایعات درباره رابطه بین روحانی و قالیباف، گفت: شایعه اختلاف بین آقایان روحانی و قالیباف به این دلیل ایجاد شد که سخنان رهبر انقلاب در خصوص لزوم تعامل بین قوا خنثی شود.

برخی تلاش دارند سفارشات رهبری درباره دولت و مجلس را خنثی کنند
وی ادامه داد: یکی از چهره‌های اصولگرا حرف درستی زده بود که گفته بود؛ "به آنهایی که در مجلس جنجال به پا می‌کنند نگویید که این کار آنها خلاف منویات رهبری است، زیرا آنها رهبر انقلاب را هم قبول ندارند."

این فعال سیاسی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان مجلس، یادآور شد: رهبر انقلاب تأکید کردند که باید دولت کنونی به کار خود ادامه داده و نمایندگان نیز حق ندارند تهمت بزنند. اما شاهد هستیم یک جریان تلاش می‌کند به سرعت این سفارشات حکیمانه را خنثی کرده و بحث اختلاف شدید بین روسای دو قوه را نیز مطرح می‌کند.

مگر قرار است جلسات سران قوا جلسه خوش و بش باشد؟
هاشمی طبا با تأکید بر این نکته که بحث و گفتمان لازمه تعامل بین قوا است، ابراز داشت: نباید انتظار داشته باشیم سران قوا در جلسات کارشناسی تمام زمان خود را صرف خوش و بش کردن کنند. قطعا یکی از الزامات رسیدن به نتیجه در یک موضوع؛ طرح مباحث چالشی است، اما الزاما نمی‌توان هر بحث یا گفتمانی را به عنوان یک اختلاف ریشه‌ای معرفی کرد.

معاون رئیس جمهور در دولت سازندگی گفت: بسیار ارزشمند است که دو مسئول برای حل مشکلات کشور با یکدیگر بحث و گفتگوی جدی نیز کنند، اما این مسأله نباید تبدیل به یک نزاع سیاسی بین دو طرف شود.

نقد سازنده بین قوا باعث رشد می شود
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ با تأکید بر وجود فضای نقد بین قوا، ابراز داشت: اصولا؛ انتقاد سازنده باعث رشد می‌شود. قطعا سران قوا نیز حق دارند در خصوص برخی از کاستی‌ها از یکدیگر انتقاد کنند.

هاشمی طبا در پاسخ به این پرسش که شایعه پراکنان چه اهدافی را در پس اختلاف دو قوه دنبال می‌کنند؟، اظهار داشت: بنده فکر می‌کنم این جریان افراطی و شایعه پراکن به عاقبت کار خود فکر نمی‌کند، زیرا با این رفتارها بسیاری از مشکلات کشور باقی می‌ماند و در آن فضا آنها نیز همه متضرر خواهند شد.

کسانیکه بر طبل اختلاف می کوبند، در زمین دشمن بازی می کنند
وی ادامه داد: متاسفانه کسانی که بر طبل اختلاف بین قوا می‌کوبند متوجه نیستند که در زمین دشمن بازی می‌کنند.

اختلاف بین قوا منجر به تسلیم در برابر دشمن خواهد شد
این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: اگر اختلاف بین قوا ادامه دار باشد، قطعا کشور ما مجبور به تسلیم در برابر دشمن خواهد شد، هرچند که در همان فضا نیز بعید نیست همین جریان افراطی با استناد به یک روایت تلاش ‌کند که تسلیم شدن در برابر دشمن را یک توافق در قامت صلح امام حسن(ع) با معاویه قلمداد کند.

هاشمی طبا در پایان گفت: همه جناح‌های سیاسی وظیفه دارند در ذیل فرمایشات مقام معظم رهبری با هم متحد شده و در برابر دشمن ایستادگی کنند.

دیدگاه