فرش قرمز پوتین برای رهبر کره شمالی و قطارش + ویدیو

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در بدو ورود به روسیه و هنگام پیاده شدن از قطار لوکس خود مورد استقبال مقامات روسیه قرار گرفت.

کیم جونگ اون که ندرت از کشورش خارج می‌شود و در اولین سفر خارجی‌اش در چهار سال اخیر، از همان وسیله نقلیه مورد علاقه‌اش استفاده کرده است: قطار لوکس زره‌پوشی که فوق‌العاده کم‌سرعت است.

 کیم قرار است با ولادیمیر پوتین دیدار کند و پیش‌بینی می‌شود محور گفتگو ارسال محموله‌های تسلیحاتی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین است.

کیم از سال ۲۰۱۱ که پس از مرگ پدرش کیم جونگ ایل به قدرت رسید، به‌ندرت به خارج از کشور سفر کرده است. او برخلاف روال معمول رهبران سایر کشور‌های جهان از هواپیمای شخصی استفاده نمی‌کند، و مانند پدرش که بنا بر گزارش‌ها هراس از پرواز داشت و همین‌طور پدربزرگش، با قطار لوکس زره‌پوش سبزرنگی سفر می‌کند که کمتر کسی سوار آن شده است و اطلاعات زیادی در موردش در دسترس نیست. اما به‌لطف عکس‌های رسانه‌های دولتی کره شمالی، روایت افراد معدودی که سوار این قطار شده‌اند و گزارش‌های اطلاعاتی، تا حدودی می‌دانیم داخل آن چه خبر است.

واگن‌های این قطار از بیرون به رنگ سبز و زرد است و ویدئو‌ها نشان می‌دهد که داخلش سفید براق است و میز‌های جلسه بزرگ و صفحه‌های نمایشگر مسطح دارد. در تصاویر اتاق‌ها نیز مبل‌های چرمی قرمزرنگ به چشم می‌خورد.

سرعت قطار کیم ۶۰ کیلومتر در ساعت است. فاصله پیونگ‌یانگ تا ولادی‌وستوک حدود ۶۹۰ کیلومتر است، این یعنی سفر کیم به روسیه حتی اگر مستقیم و با نهایت سرعت باشد، ۱۱ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می‌کشد

یکی از مفصل‌ترین روایت‌ها در مورد سفر با قطار رهبر کره شمالی در کتاب کنستانتین پولیکوفسکی، یکی از مقام‌های روسیه، آمده است. او می‌نویسد: «می‌توانستی هر غذایی سفارش بدهی، از غذای روسی گرفته تا چینی، کره‌ای، ژاپنی و فرانسوی.» پولیکوفسکی در ادامه می‌افزاید جعبه‌های شراب بوردو و برگندی و شاه‌میگوی زنده نیز در دسترس بود و خوانندگان زن جوان سرنشینان قطار را سرگرم می‌کردند.

دیلی‌میل به نقل از گزارش‌ها می‌نویسد سرعت قطار کیم ۶۰ کیلومتر در ساعت است. فاصله پیونگ‌یانگ تا ولادی‌وستوک حدود ۶۹۰ کیلومتر است، این یعنی سفر کیم به روسیه حتی اگر مستقیم و با نهایت سرعت باشد، ۱۱ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. سفر قبلی او به ولادی‌وستوک ۲۰ ساعت طول کشیده بود

منبع: فرارو
دیدگاه