واکنش امام جمعه لواسان به حکم طبری چه بود؟

حجت الاسلام سید سعید لواسانی امام جمعه لواسانات در خطبه‌های نماز جمعه لواسانات اظهار کرد: متأسفانه ویروس منحوس کرونا به شدت در ایران و جهان جولان می‌دهد و هنوز هم راهی برای رهایی از آن پیدا نشده است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه هم متأثر از آن دو بار تعطیل شد، ادامه داد: آمارها خوب نیست و دیروز قربانیان کرونا را ۱۷۶ نفر اعلام کردند که آمار نگران‌کننده‌ای بوده و تهران هم در وضعیت قرمز است.

تصمیم قاطعی در برخورد با خاطیان دستورات ستاد مقابله با کرونا گرفته نمی‌شود
امام جمعه لواسانات با تأکید بر اینکه کادر درمانی و پزشکی و پرستاران زحمات خودشان را می‌کشند و وقتی به بیمارستان می‌رویم از تلاش آنان مطلع می‌شویم که از همین تریبون از آن‌ها تشکر می‌کنیم، اضافه کرد: برخی از مردم جداً رعایت می‌کنند و بیان شد که نمازهای جمعه و مراکز مذهبی بیشترین رعایت نسبت به دستورات ستاد مقابله با کرونا را دارند. اما برخی بی‌توجه هستند و خودشان، مردم و کادر درمان را گرفتار می‌کنند و متأسفانه دولت هم تصمیم قاطع در برخورد با خاطیان نمی‌گیرد و فقط به توصیه و پیشنهاد بسنده می‌کند. انگار ما دچار نوعی مدیریت مشوش هستیم که زحمات کادر درمانی و مردم را به هدر می‌دهد.

حکم طبری و دیگرانی که در لواسان فساد و تخلف کردند ما را امیدوار کرد
امام جمعه لواسانات در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به پرونده طبری و موضوع مبارزه با فساد ابراز کرد: حکم طبری و دیگرانی که در لواسان و در ماجرای کلاک فساد و تخلف کردند، صادر شد. اگرچه برخی تلاش کردند اهمیت این حکم را کم‌رنگ کنند و پیرامون آن شبهه ایجاد کنند، اما نکتۀ مهم آن است که این حکم ما را امیدوار کرد که تخلفات و فسادهای دیگری که در لواسان و مناطق مشابه انجام می‌شود و گروهی سرویس‌دهنده و سرویس‌گیرنده (تواصی‌کنندگان به شر) دور هم جمع می‌شوند و به زمین‌های ملی، تپه‌ها و منابع طبیعی و محیط زیست تجاوز می‌کنند، یا شهر و روستا را به ثمن بخس را به ما بهترون می‌فروشند آن‌ها نیز در نوبت قرار گرفتند.

حجت الاسلام لواسانی تصریح کرد: ما جداً از اطلاعات و قوۀ قضائیه می‌خواهیم که با جدیت بیشتری در این پرونده‌ها ورود کنند. فقط این نباشد که زمین به یغما برده شده، برگردد، یا ویلایی که به خلاف ساخته شده است، تخریب شود یا بدتر سروته آن با جریمه هم آید. بلکه کسانی که زمین‌خواری کردند و فساد کردند هم مجازات شوند و این مسأله ریشه‌ای بررسی شود تا راه برای متخلفات به کلی بسته شود.

دیدگاه