تظاهرات اسراییلی ها علیه نتانیاهو

بیش از 30 هزار اسراییلی امروز تظاهراتی را به سوی محل اقامت بنیامین نتانیاهو در قدس اشغالی برگزار کرده و خواستار توافق با حماس برای مبادله اُسرا شدند.

 

به گزارش جهان مانا ، تظاهرات کنندگان خواستار اقدام فوری کابینه رژیم صهیونیستی برای امضای توافق مبادله اُسرا با حماس و آزادی اُسرا شدند.

ساعتی پیش نیز تظاهرات ضد جنگ در تل‌آویو خبر دادند و در این تظاهرات، معترضان خواستار توقف حملات این رژیم علیه باریکه غزه شدند.

این تظاهرات را جبهه دموکراسی برای صلح و برابری سازماندهی کرده بود که در آن تعدادی از سیاستمداران یهودی و عرب حضور دارند.

حملات وحشیانه ارتش اسرائیل به غزه در حالی وارد چهل و سومین روز خود شده است که بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطینی از تاریخ ۷ اکتبر تاکنون حداقل ۱۱ هزار و ۵۰۰ فلسطینی از جمله بیش از ۷ هزار و ۸۰۰ زن و کودک به شهادت رسیده‌اند و بیش از ۲۹ هزار و ۲۰۰ نفر دیگر هم زخمی شده‌اند.

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بعدازظهر امروز مدرسه «الفاخوره» در اردوگاه «جبالیا» در شمال غزه را بمباران کردند که طبق آخرین گزارش‌ها تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر در این حمله وحشیانه به شهادت رسیده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «شهاب»، این مدرسه وابسته به سازمان ملل (اونروا) است و آوارگان را در خود جای داده بود که بیشتر آن‌ها کودک هستند. همزمان با این مدرسه، مدرسه «تل الزعتر» نیز هدف بمباران قرار گرفت.

آژانس امدادرسانی اونروا نیز در اطلاعیه‌ای گفت که به شکل روزانه مدارس و مراکز آوارگان را به اطلاع اسرائیل می‌رساند تا از حملات مصون بماند.

 

منبع: تسنیم
دیدگاه