۱۵ حمله تروریستی در ایالت بلوچستان پاکستان در 24 ساعت گذشته

منابع محلی در ایالت بلوچستان پاکستان اعلام کردند: در شبانه روز گذشته در مجموع ۱۵ حمله تروریستی در مناطق مختلف این ایالت گزارش شده است.

به گزارش جهان مانا به نقل از پایگاه خبری «بلوچستان تایمز»، در شبانه روز گذشته در مجموع ۱۵ حمله تروریستی در مناطق مختلف ایالت بلوچستان پاکستان رخ داده است.

بر اساس این گزارش در این حملات که یازده مورد پرتاب نارنجک و بمب‌های دست ساز و چهار حمله مسلحانه تروریستی را شامل می‌شود، دستکم ۱۵ تن از جمله نیرو‌های پلیس، مرزبانی ارتش و شهروندان عادی زخمی شده اند.

منابع خبری در بلوچستان پاکستان افزودند: این حملات تروریستی در شهر‌های «کویته»، «خضدار»، «کیچ»، «آواران»، «قلات» و «حب» گزارش شده و تقریبا پنج حمله به انتخابات و کمپین‌های احزاب سیاسی پاکستان مرتبط است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات تروریستی را برعهده نگرفته است با این حال در گذشته نیز این شیوه حملات پراکنده بیشتر توسط گروه‌های تجزیه طلب بلوچ انجام شده است.

گفتنی است روز گذشته همچنین در یک حمله تروریستی در منطقه «باجور» از نواحی مرزی پاکستان و افغانستان یک نامزد انتخاباتی حزب تحریک انصاف به قتل رسید تا مجموع تعداد نامزد‌های کشته شده انتخاباتی پاکستان طی یک ماه گذشته به هفت نفر برسد.

این درحالیست که رسانه‌های پاکستانی از احتمال برگزاری نشست فوق‌العاده کمیسیون ملی انتخابات این کشور طی روز پنجشنبه برای بررسی شرایط امنیتی جهت برگزاری انتخابات سراسری ۸ فوریه خبر می‌دهند.

 

دیدگاه