حکم‌ حبس جدید برای عمران خان و همسرش صادر شد

یک دادگاه در پاکستان عمران‌ خان نخست وزیر برکنار شده و همسرش را به نقض اصول اسلامی در پرونده عقد شرعی مجرم شناخته و هر کدام از آنان را به ۷ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش جهان مانا، این سومین پرونده قضایی علیه عمران‌ خان و همسر وی بُشری بیگم طی یک هفته اخیر است که در جریان رسیدگی به آنها این دو تن به حبس تعزیری محکوم می‌شوند.

شبکه خبری جیوز نیوز پاکستان اعلام کرد که رییس دادگاه طی حکم نهایی مرتبط با پرونده عقد، عمران‌ خان و همسر وی را به تحمل ۷ سال حبس محکوم کرد.

پیش از این نخست وزیر برکنار شده پاکستان محاکمه خود در دادگاه‌ها را ترفند سیاسی برای تضعیف روحیه هوادارانش خواند و مدعی شد که تمام پرونده‌های قضایی اش هیچ مبنای قانونی و حقوقی ندارد.

وی پرونده‌های اختلاس مالی و زندگی شخصی علیه خود را نیز ساختگی و تبانی سیاسی دانست که از ۲۲ ماه‌ گذشته در پاکستان علیه وی و حزبش در جریان است.

هفته گذشته نخست وزیر سابق پاکستان توسط دادگاه ویژه بررسی پرونده‌های افشای اسرار محرمانه کشور، به ۱۰ سال حبس محکوم شد. چند روز بعد دادگاه مبارزه با اختلاس عمران‌ خان و همسرش را به جرم اختلاس کلان مالی به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

حزب جنبش عدالت پاکستان که ریاست آن از عمران‌ خان به یکی دیگر از چهره‌های نزدیک وی رسیده است، همواره نسبت به رویکرد گزینشی علیه اعضای این حزب و کارشکنی برای جلوگیری از حضور آنان در انتخابات آتی پاکستان به شدت ابراز نگرانی کرده است.

روابط عمومی حزب جنبش عدالت پاکستان با صدور بیانیه‌ای در واکنش به حکم جدید حبس علیه عمران‌خان و همسر وی، آن را تمسخر قوانین و ناشی از جلسات شتابزده دادگاه بدون شنیدن اظهارات متهمان توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است: محاکمه از سوی دادگاه، انتخابات آتی پاکستان را زیر سوال می‌برد و یک آزمون بزرگ برای دیوان عالی کشور خواهد بود.

 

منبع: ایرنا
دیدگاه