امام جمعه اردبیل: سیستم انتخاباتی ایران به نحوی است که امکان تخلف نیست

​ نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: کاندیدا‌ها و طرفداران آن‌ها خوب دقت کنند که نتیجه انتخابات هرچه باشد همه در برابر آن و در برابر قانون تسلیم باشند.

به گزارش جهان مانا، آیت الله سید حسن عاملی، امروز ۱۱ اسفندماه در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل اظهار کرد: سیستم انتخاباتی ایران به نحوی است که امکان تخلف و امکان جابجایی رای نیست یک مرکز تحقیقاتی در آمریکا اعلام کرده رقابت در انتخابات ایران بی‌نظیر و نتیجه نیز غیر قابل پیش‌بینی است.

 

وی افزود: بزرگترین مشخصه انتخابات ایران اسلامی این است که امکان تقلب و تخلف در آن اصلاً وجود ندارد. سیستم انتخاباتی ایران اسلامی به نحوی است که آنچه از صندوق‌های رای بیرون می‌آید رای خود مردم است.

آیت الله عاملی بیان کرد: آنچه در انتخابات ایران نقش ایفا می‌کند رای مردم است نه امکان گم شدن وجود دارد تا کسی بگوید رای من کو و نه امکان جابجایی. مبادا یک طرف قبل از اعلان رسمی توسط مسئولین مطلبی را اعلام بکند. همه باید نتیجه نهایی را از مراجع رسمی بشنوند و در برابر آن خاضع باشند.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: ما با خصوصیات فرد کار نداریم آنچه برای ما مهم است تشخیص مردم است. ما حق نداریم تشخیص مردم را تخطئه کنیم. روز شنبه همه باید در برابر مردم خاضع باشند و هر کس احیاناً اعتراضی دارد باید از طریق قانونی اقدام کند.

وی افزود: هیچ کس در دنیا و در داخل و خارج کشور نمی‌تواند بگوید انتخابات ایران مهندسی شده است و نتایج از قبل تعیین شده است. این را بهتر از همه خود ملت با تمام وجود لمس کرده است.

 

دیدگاه