پناهیان عذرخواهی کرد/ استغفار می کنم اگر به ساحت مقدس امیرالمومنین جسارتی شده است

پناهیان در برنامه سحرگاهی شبکه سوم سیما گفت: خدمت استاد انصاریان رسیدم، ایشان گله‌مند بودند. من از علما و مومنین عذرخواهی و استغفار می‌کنم.

حجم ویدیو: ۷.۵۲M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۲:۵۳ دانلود ویدیو

 

به گزارش جهان مانا، پناهیان بعد از دیدار با شیخ حسین انصاریان از علمای حوزه و مومنین بخاطر اظهاراتش درباره امیرالمومنین و پیامبر عذرخواهی کرد.

به دنبال انتقادات از پناهیان بخاطر اظهاراتش درباره پیامبر گرامی اسلام و امیر المومنین، روز گذشته صوتی از شیخ حسین انصاریان وایرال شد که به شدت از این اظهارات انتقاد کرده و گفته بود؛« أَسْتَغْفِرُ ٱللَّٰهَ رَبِّی وَأَتُوبُ إِلَیْهِ؛ پیغمبر و علی که اینگونه قرآن از آنها تعریف می کند گوشت تلخ بودند؟ دیگر ناسزایی از این بالاتر بود که به پیامبر و امیرالمومنین گفته شود؟ توجیهات بیان شده روز بعد یک قران ارزش ندارد؛ چون دفاع از خود بوده نه از امیرالمؤمنین و پیغمبر. شما را بخدا بلد نیستید روی منبر پیغمبر ننشینیدحرام است والله!»

در پی واکنش شیخ حسین انصاریان به این اظهارات ، پناهیان در برنامه سحرگاهی شبکه ۳ تلویزیون در ساعت ٣/۵ صبح از دیدارش با شیخ انصاریان روایت کرد و ضمن آن از علمای حوزه نیز عذر خواهی کرد.

پناهیان گفت: ایشان (شیخ حسین انصاریان) به عنوان پیشکسوت این مسیر به گفتند بخاطر تعابیری که برای امیرالمومنین بکار بردم، دلجویی از مومنین و علمای حوزه که برایشان این سوءتفاهم و دلخوری پیش آمده صورت بگیرد. البته من توضیحات کاملی برای ایشان دادم چون توضیحات بنده را از سیما نشنیده بودند که از جانب حساد این تعابیر را مطرح کرده بودم.

وی گفت: برخی ها می گفتند این غلظتی که باید گفته شود در قرآن از جانب کفار آمده است که من گفتم من اصلا از جانب خودم این وضعیت را درباره امیرالمومنین نگفتم، از طرف دیگر شما شرایط استودیو را هم می دانید که اواخر بحث با عجله پیش می رود و هی با انگشت نشان می دهند.

پناهیان گفت: من به توصیه پدرانه ایشان از همه اهل علم در حوزه که دچار ناراحتی بخاطر این تعبیر شدند عذرخواهی می کنم، از همه مومنین و دلسوزان عذرخواهی می کنم، و استغفار می کنم اگر به ساحت مقدس امیرالمومنین جسارتی شده باشد حتی در حد بی اعتنایی کردن.

این سخنران مذهبی گفت: ایشان (شیخ انصاریان) به من گفتند شما باید صریحا می گفتید که حسودان می گویند که امیرالمومنین گوشت تلخ بوده است، من به ایشان عرض کردم در توضیحاتم مفصل تر این نکته را گفته بودم، بهرحال ما وقتی غم حضرت را می خوریم باید بدانیم حضرت در چه فضایی مظلوم واقع شدند.

 

دیدگاه