گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و انگلیس

در تماس دیوید کامرون و امیرعبداللهیان در خصوص آخرین تحولات منطقه و مناسبات دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش جهان مانا، وزیران خارجه ایران و انگلیس ضمن اشاره به برخی تحولات رو به جلو در مناسبات دو کشور، ابراز تمایل کردند که تلاش‌های مشترک در مسیر تقویت همکاری‌ها در فضای مبتنی بر احترام متقابل تداوم یابد.

امیرعبداللهیان درخصوص حمله هوایی رژیم اسرائیل به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق از بی عملی انگلیس در محکومیت این اقدام انتقاد کرد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر ضرورت توقف فوری نسل‌کشی و جنایات جنگی در غزه و کرانه باختری به عنوان تنها راه مؤثر برای بازگشت آرامش به منطقه، افزود: تهران هیچگاه به دنبال توسعه تنش در منطقه نبوده است اما در مقابل حمله تروریستی رژیم اسرائیل به سفارت ایران در دمشق و سکوت آمریکا و انگلیس، به معنای تشویق نتانیاهو در تداوم جنگ افروزی و توسعه آن در منطقه است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ریشه بحران در دریای سرخ نیست بلکه در نسل‌کشی در غزه است.

دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلیس در این تماس تلفنی ضمن تبریک فرارسیدن عید فطر، عید مسلمانان جهان، از پیشرفت حاصله در برخی حوزه‌های همکاری میان دو کشور ابراز خرسندی کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس با اشاره به تنش‌های موجود در منطقه، خواستار خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران شد و تاکید کرد: عدم خویشتنداری از سوی طرف‌ها می‌تواند منجر به گسترش بیش از پیش درگیریها در منطقه شود.

 

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار