نخست‌وزیر مجارستان: رهبران اروپایی وارد جنگ اوکراین شده‌اند

ویکتور اوربان ضمن هشدار نسبت به افزایش تنش‌ها در اروپا، گفت که رهبران اروپایی وارد جنگ اوکراین شده‌اند.

به گزارش جهان مانا ، «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان در صفحه فیسبوکش نوشت: «تنش‌ها در اروپا در حال افزایش هستند. حال‌وهوای این قاره در حالت جنگی به سر می‌برد و منطق جنگ بر سیاست حاکم شده است. همه برای جنگ آماده می‌شوند.»

وی افزود: «دبیر کل ناتو می‌خواهد نمایندگی ناتو ـ اوکراین را راه‌اندازی کند. رهبران اروپایی از پیش وارد جنگ اوکراین شده‌اند. آنها این جنگ را جنگ خود می‌دانند و با آن همچون جنگ خود مبارزه می‌کنند.»

اوربان این گونه استدلال کرده است: «در ابتدا فقط ارسال کلاه ایمنی مطرح بود. سپس اعمال تحریم‌ها اما نه مسئله انرژی که بعدا این هم اضافه شد. سپس ارسال تسلیحات صورت گرفت؛ ابتدا سلاح گرم، سپس تانک و هواپیما و بعد هم کمک مالی ده‌ها میلیارد. و اکنون ما جایی هستیم که صدها میلیارد یورو مطرح است. وضعیت بهتر نمی‌شود که هیچ، بدتر هم می‌شود.»

مجارستان برخلاف بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال هرگونه سلاح مرگبار به اوکراین را رد کرده و بر یک راه‌حل مسالمت‌آمیز برای این درگیری متمرکز است.

این کشور هم‌چنین از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه بارها به شدت انتقاد و نخست‌وزیر آن، تحریم‌ها را یک «شکست» توصیف کرده که صرفا بحران انرژی را بدتر می‌کند.

 

منبع: ايسنا
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار