قطر: اسراییل دست از تجاوز بردارد می‌توان برای آتش‌بس به توافق رسید

ماجد الانصاری سخنگوی وزارت خارجه قطر طی سخنانی درباره مذاکرات آتش بس که به بن‌بست رسیده اعلام کرد: اگر اسرائیلی‌ها از اصرار خود بر ادامه جنگ غزه دست بردارند می‌توان ظرف چند روز برای آتش بس به توافق رسید.

به گزارش جهان مانا، وی افزود که قطر به تلاش‌های خود همراه با کشورهای عربی دیگر و آمریکا برای دستیابی به توافق درباره آتش بس در غزه ادامه می‌دهد و اگر اسرائیل دست از حمله بردارد می‌توان به توافق رسید.

سخنگوی وزارت خارجه قطر تاکید کرد که بازسازی غزه به ده‌ها میلیارد دلار پول نیاز دارد و در حال حاضر باید اجازه ورود کمک‌ها به غزه بدون قید و شرط داده شود.

این درحالی است که دیروز «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در سخنانی درباره مذاکرات آتش بس غزه و تبادل اسرا اعلام کرد: مذاکرات درباره آتش بس در غزه تقریباً وارد حالت رکود شده و اتفاقاتی که در رفح افتاد مذاکرات را به تاخیر انداخت.

وی همچنین با هشدار درباره خطر گسترش درگیری‌ها در منطقه تاکید کرد: باید آتش بس در غزه برقرار و به جنایات فجیع علیه فلسطینیان پایان داده شود. ابهاماتی درباره چگونگی توقف جنگ از طرف اسرائیل وجود دارد و ما به تلاش‌ها و فشارها جهت رسیدن به توافق آتش بس در غزه ادامه خواهیم داد.

 

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار