بازیگر سرشناس جاسوس موساد از کار در آمد!

خائیم توپول، بازیگر سرشناس اسرائیلی در انگلیس که ماه گذشته در سن ۸۷ سالگی درگذشت، جاسوس موساد از کار در آمد.

 

به گزارش جهان مانا به نقل از یاهونیوز، خانواده توپول فاش کردند که او در میان ایفای نقش‌هایش، به عنوان یک مأمور مخفی موساد کار می‌کرده است و زندگی دوگانه‌ای داشته است.

خانواده او که با روزنامه اسرائیلی هاآرتص مصاحبه کرده اند، گفته‌اند که توپول از خانه‌اش در لندن به عنوان پایگاهی برای جاسوسی از سفارت‌خانه‌ها، فرودگاه‌ها و خطوط هوایی کشورهای عربی استفاده می‌کرد.

آن‌ها به این روزنامه گفتند که توپول یک بار با استفاده از آپارتمان کناری، سفارت یک کشور عربی را شنود کرد و برای پوشش سر و صدای حفر دیوار، خود را به عنوان یک بیمار دندانپزشکی جا زد.

پسرش، عُمِر، گفت: «من دقیقاً نمی‌دانم تعریف مناسب برای مأموریت‌ها و وظایفی که پدرم انجام داد چیست. اما آنچه واضح است این است که پدرم از طرف موساد در مأموریت‌های مخفی شرکت داشته است. او در آن سال‌ها یک ستاره بین‌المللی بود و می‌توانست به هر کجا که می‌خواست برود. او این توانایی را داشت که به اسناد دسترسی داشته باشد و بدون اینکه کسی او را زیر سوال ببرد، از آنها عکس بگیرد.»

در طول دوران طولانی حرفه‌ای خود، توپول در بیش از ۳۰ فیلم در اسرائیل و ایالات متحده ظاهر شد، از جمله «گالیله» (۱۹۷۵)، «فلش گوردون» (۱۹۸۰) و «فقط به خاطر چشمان تو» (۱۹۸۱).

او بیشتر به خاطر نقش‌آفرینی به عنوان تویِه، شخصیت اصلی در موزیکال صحنه‌ای «ویلون‌زن روی بام» و اقتباس سینمایی ۱۹۷۱ از این نمایشنامه شناخته می‌شود، و این نقش را بیش از ۳۵۰۰ بار از سال ۱۹۶۷ تا ۲۰۰۹ ایفا کرد.

 

منبع: فرارو
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار