معاون امیرعبداللهیان مطرح کرد؛

تماس یکی از همراهان رییسی از داخل بالگرد سانحه‌دیده

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه که در یکی از ۳ بالگرد حامل هیأت همراه رئیس جمهور در مراسم افتتاح سد قیزقلعه‌سی آذربایجان شرقی حضور داشته، گفت: امام جمعه تبریز در ساعات اولیه سانحه از داخل بالگرد سانحه دیده رئیس جمهور تماس تلفنی داشته است.

به گزارش جهان مانا؛ مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی در گفت وگویی درباره سانحه هوایی بالگرد حامل رئیس جمهور و وزیر امور خارجه گفت: رئیس جمهور و هیأت همراه بعد از دیدار با الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان و مصاحبه مطبوعاتی و بعد از ادای فریضه نماز، ناهار نخورده و در حالی که ساعت از یک بعدازظهر گذشته بود سوار بر بالگرد به سمت پالایشگاه تبریز حرکت کردیم. من در یکی از ۳ بالگرد بودم؛ هوا ابری سنگین و خیلی بد شد؛ خلبانان حرکت کردند که این سانحه اتفاق افتاد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ادامه داد: امیدواریم تلاش ها برای امداد و نجات به نتیجه برسد؛ در ابتدا با امام جمعه تبریز که در بالگرد حامل رئیس جمهور حضور داشت توانستند صحبت کنند و گفته بود حالم کمی بد است و صدای آمبولانس‌ها را می شنوم؛ وزرایی که در هلی کوپترهای دیگر و هیأت همراه بودند سریعا به محل رفتند اما محل صعب العبور و هوا سرد و مه آلود و بارانی بود؛ جنگل این منطقه گِل آلود است که حتی متر به متر نمی‌توانید راه بروید.

 

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار