وعده یاسر جبرائیلی: کار را بدهید دستم دلار را می‌آورم زیر ۲۰ هزار تومان!

اظهارات یاسر جبرائیلی از چهره‌های نزدیک به طیف اصولگرا باز هم واکنش برانگیز شد.

به گزارش جهان مانا، یاسر جبرائیلی در برنامه تهران ۲۰ مدعی شد: اگر امروز کار دست من بیفتد نرخ دلار را به کمتر از ۲۰ هزار تومان کاهش خواهم داد.

رییس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی شد دلار تبدیل به کالای انحصاری شده و گران فروشی می‌شود.

وی در پاسخ به پرسش مجری برنامه تهران ۲۰ مبنی بر اینکه در صورت عملی شدن این ادعا آیا دلار کافی برای عرضه در بازار وجود دارد یا خیر؟ با بیان اینکه دلار مورد نیازمردم با این قیمت در بازار وجود نخواهد داشت، خاطرنشان کرد:یکی از مشکلات کنونی اقتصاد ایران وجود اسکناس‌های خارجی در بازار است و اصولا مردم نیازی به خرید ارز خارجی ندارند.

جبرائیلی تاکید کرد: مردم شما قضاوت کنید! سال ۱۴۰۱ دلار را گران کردند و به شما یارانه دادند اگر راضی هستید به این تفکر رای دهید.

این سخنان در حالی مطرح شد که جبرائیلی پیش از این در یک اظهارنظر جنجالی دیگر گفته بود: «تمام کالا‌های وارداتی به ازای هر یک دلار حداقل ۱۰ هزار تومان گران شده است. نتیجه اینکه از جیب هر ایرانی ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برداشته اند و به جیب صاحبان دلار ریخته اند. یک خانواده پنج نفره که گاهی دنبال یک وام ۱۰ میلیونی هستند، خبر ندارند که صاحبان دلار ۳۱ میلیون تومان ظرف یک سال از جیب آن‌ها برداشته اند.

گفتنی است یاسر جبرائیلی رییس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص است. جبرائیلی از تدوین‌کنندگان برنامه اقتصادی سید ابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران و از گزینه‌های کابینه او بود، اما نهایتاً در کابینه وارد نشد. از او به عنوان یکی از «جوانان تندروی اصولگرا» یاد می‌شود.

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار