پیش‌بینی پیروانی: از فردا «سُرفه کن و بستری شو» مُد می‌شود

  آن‌هایی که دنبال تعطیلی لیگ هستند بیکار نمی‌نشینند 
خبرورزشی نوشت: مدیر تیم فوتبال پرسپولیس به خبرورزشی گفت: به روح پدرم قسم، پنجم هم بودیم می‌گفتم لیگ برگزار شود.

مهرزاد خلیلیان سخنگوی ستاد مقابله با ویروس کرونا در تازه‌ترین مصاحبه خود گفت شنبه خبرهای خوبی در راه است! از آن طرف سهیل مهدی مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ نیز تلویحاً از صدور مجوز تمرینات و ادامه مسابقات لیگ برتر حرف زد و…

حالا به نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها امیدوار شده باشند که مسابقات لیگ نوزدهم ادامه پیدا کرده و با توجه به اختلاف ۱۰ امتیازی با تیم دوم جدول برای چهارمین بار متوالی قهرمانی خود در لیگ برتر را جشن بگیرند. البته در این میان یک پرسپولیسی هنوز نگران است و… بهتر است خودتان تازه‌ترین حرف‌های افشین پیروانی مدیر تیم صدرنشین را با خبرورزشی بخوانید و قضاوت کنید.

به نظر می‌رسد روز شنبه مجوز ادامه تمرین و مسابقات تیم‌ها صادر شود. شما خبر جدیدتری دارید؟
ما هم یک چیزهایی شنیده‌ایم. به هر حال امیدواریم متولیان فوتبال و ورزش و بهداشت تصمیمی بگیرند که درست و منطقی باشد اما…

اما چی؟ چرا سکوت کردید؟
سکوت نکردم بلکه داشتم فکر می‌کردم چطوری این حرف را بزنم.

راحت به ما بگویید.
ببینید متأسفانه همان‌طور که قبلاً گفتم هر کس بر اساس رتبه خود در جدول مسابقات یا منافع تیم و مدیریت خودش مصاحبه کرده و درباره تعطیلی مسابقات نظر می‌دهد. امیدوارم این حدس و پیش‌بینی من هم اشتباه باشد، اما از فردا پس‌فردا باید شاهد انواع و اقسام بهانه‌های کرونایی باشیم!

بهانه‌های کرونایی؟!
بله، من اسمی نمی‌آورم و باز هم تأکید می‌کنم که امیدوارم اشتباه کنم ولی پیش‌بینی می‌کنم برخی از علاقه‌مندان به تعطیلی لیگ کمپین راه انداخته‌اند و بیکار نمی‌نشینند و احتمال دارد از بازیکن خود بخواهند سُرفه کند و خودش را به بیماری کرونا بزند!

این نگاه خیلی بدبینانه نیست؟!
باورکنید بدتر از این هم از بعضی‌ها دیدیم. من امروز این حرف را می‌زنم و امیدوارم اشتباه کرده باشم، اما باید حواس مسئولان فوتبال و ستاد کرونا جمع باشد. اینکه یک بازیکن یا مربی بخواهد به دستور باشگاه خود یا هر دلیل دیگری خودش را به بیماری بزند ممکن است ادامه بازی‌ها را در صورت صدور مجوز باز هم دچار وقفه کند. من فقط هشدار می‌دهم. این خط و این هم نشان!

خُب چاره چیست؟‌
نمی‌دانم ولی به نظر می‌رسد باید فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و کمیته انضباطی به‌هوش باشند و با دقت و وسواس خاصی این مسئله را پیگیری کنند. به صرف ادعای یک مربی، بازیکن یا باشگاه بازی‌ها را به تعطیلی نکشند و یک تیم ویژه پزشکی با بهترین امکانات را در اختیار بگیرند. باید هر کس که ادعای مبتلا شدن به کرونا را کرد در این کلینیک تحت نظر قرار داد و اگر دروغ گفته باشد با جریمه سنگین مالی یا محرومیت روبه‌رو شود.

جالب شد…!
جالب‌تر هم می‌شود! شما اجازه بدهید تمرینات تیم‌ها شروع شود بعد ببینید چند بازیکن به یکباره و خودجوش ویروس کرونا خواهند گرفت!

شما مگر چیزی شنیده یا می‌دانید؟
نه چیزی شنیدم و نه از خبری مطلع هستم. فقط می‌گویم باید مسئولان برگزاری مسابقات پیش‌بینی همه چیز را انجام بدهند. نباید اجازه داد از ویروس کرونا سوء‌استفاده شود!

سوء‌استفاده از ویروس کرونا؟
دقیقاً! به روح پدرم قسم اگر تیم خودم پنجم جدول هم بود باز می‌گفتم باید مسابقات لیگ برگزار شود. برگزار نشدن مسابقات فوتبال نه تنها نشاط اجتماعی را از بین می‌برد بلکه به ضرر این رشته در آینده است. به شما قول می‌دهم لیگ نوزدهم مختومه شود، لیگ بیستم هم خود به خود تعطیل و فوتبال ایران نابود می‌شود.

بازیکنان و مربیانی هم هستند که از تعطیلی لیگ صحبت می‌کنند و فقط مدیران باشگاهی نیستند.
من از این یکی سر درنمی‌آورم. فوتبالیستی که نه شغل دومی دارد، نه پدر پولداری و نه تحصیلات دانشگاهی در صورت تعطیلی فوتبال می‌خواهد چه کار کند؟ تازه بازیکنانی هم داریم که ازدواج کرده و متأهل هستند. این دسته چگونه می‌خواهند در این اوضاع اقتصادی خرج زندگی‌شان را تأمین کنند که حرف از تعطیلی لیگ می‌زنند…

به هر حال این دسته هم شاید نگران سلامتی خود باشند.
این سلامتی در فروشگاه‌ها، مراکز خرید یا خیابان‌ها به خطر نمی‌افتد؟ خیلی از این مربیان و بازیکنان زندگی عادی خود را از سر گرفته و به دید و بازدید، مهمانی و بازار می‌روند. آیا ویروس کرونا فقط در مسابقات و تمرینات فوتبال منتقل می‌شود و با بقیه اماکن کاری ندارد؟! تا جایی که می‌دانم این ویروس باز هم ادامه دارد و فعلاً ریشه‌کن شدنی نیست. بنابراین باید به زندگی کنار آن عادت کرده و با آن کنار بیاییم.

دیدگاه