چرا علی دایی شدن سخت است؟

فوتبال ایران در شرایطی سال و فصل عجیب‌و‌غریبی را پشت سر گذاشت و اتفاقات بهت‌آوری را در جام جهانی از سر گذراند که حالا سایه تلخ آن ماجرا، به‌ویژه شکست سنگین برابر انگلیس در اولین دیدار از جام جهانی، تا حدودی رخت بربسته و به تعدادی از همان بازیکنان که این روز‌ها در لیگ و تیم‌های خارجی به میدان می‌روند، لبخند زده است.

درست است که فوتبال در هر لیگ اروپایی دشواری خاص خودش را دارد؛ ولی قاعدتا نمی‌توان دستاوردی را که علی دایی و علی کریمی در بایرن مونیخ داشتند، هم‌ردیف قهرمانی‌های دیگر گذاشت.

 

بحث حاضر درباره تعدد قهرمانی بازیکنان ایرانی در لیگ‌های حاشیه حوزه خلیج فارس و البته چند لیگ اروپایی است. احمد نوراللهی، کاپیتان سابق پرسپولیس، که جایگاه خاصی در تیم ملی داشته، یکی از نفراتی است که روز‌های اخیر موفق شده به همراه شباب الاهلی امارات جام قهرمانی این کشور را به دست بیاورد.

احمد نوراللهی به همراه مهدی قایدی بعد از برطرف‌شدن مشکل اسم لیگ امارات، به‌عنوان اولین ایرانی‌ها پا به این لیگ گذاشتند؛ ولی قایدی نتوانست روز‌های خوبش در استقلال را تکرار کند تا پس از شنیدن نقد‌های زیاد مجبور به بازگشت به لیگ ایران شود و دوباره پیراهن تیم سابق را در انتقالی قرضی به تن کند؛ اما نوراللهی تبدیل به مهره‌ای کلیدی برای الاهلی شد و درست چند روز پیش مزد زحماتش در این باشگاه اماراتی را با بالا‌بردن جام قهرمانی به دست آورد.

 

دیدگاه