بیانیه تند وینیسیوس علیه اسپانیا | تحمل یک قهرمان سیاه‌پوست را ندارند

وینیسیوس یک بار دیگر کشور اسپانیا را کشوری نژادپرست که تحمل یک ستاره فوتبال سیاه‌پوست را ندارد، توصیف کرد. در این بیانیه وینی با جورج فلوید مقایسه شده است.

حواشی مربوط به توهین های نژادپرستانه علیه وینیسیوس در ورزشگاه مستایا در بازی شب گذشته بین والنسیا و رئال مادرید همچنان ادامه دارد.

وینی از ابتدای بازی مورد توهین قرار گرفت و در نیمه دوم بالاخره تحملش تمام شد و مستقیما به توهین کنندگان اشاره کرد. او در دقایق پایانی بازی به دلیل ضربه زدن به بازیکن والنسیا اخراج شد.

ساعاتی پس از بازی، وینیسیوس متنی در اینستاگرام خود منتشر کرد و از اسپانیا به عنوان کشوری نژادپرست یاد کرد و به رئیس لالیگا نیز تاخت که مجازاتی برای نژادپرستان در نظر نمی گیرد.

آژانس ارتباطاتی وینیسیوس نیز ساعتی پیش بیانیه ای جدید منتشر کرد و روی موضع قبلی او پافشاری کرد: «این چیزی نیست جز بازتابی دیگر از آنچه در طول این فصل لالیگا دیده شده و برای تمام دنیا روشن شده است که در اسپانیا، آنها نقش یک ستاره جوان سیاه پوست را نمی پذیرند.»

درگیری و دعوا بازی والنسیا و رئال مادرید لیگ اسپانیا

در بخش دوم این بیانیه آمده است: «در جریان بازی والنسیا و رئال مادرید شاهد صحنه هایی از نژادپرستی تعمیم یافته، عمدی و سازمان‌دهی شده بودیم که یکی از نفرت‌انگیزترین صحنه های تاریخ فوتبال را رقم زد. سه سال پس از اینکه جهان با ویدیویی که در آن جورج فلوید به طرز وحشیانه ای کشته شد، امروز، تمام جهان شاهد رویدادی است که در آن وینیسیوس به شیوه ای بزدلانه، خشونت آمیز و غیرقابل قبول در جریان یک مشاجره بی حرکت و بدون دفاع می‌ماند.

رضایت پنهان لالیگا به این همه تبعیض و برای ماه‌ها، پیامی برای همه اسپانیایی ها بود که نمی خواهند بهترین بازیکن لیگشان یک سیاه‌پوست باشد. در لالیگا، سیاه‌پوستان فقط در صورتی پذیرفته می شوند که شماره دو باشند و این در مورد وینی صدق نمی کند. نه در زمین و نه خارج از میدان.»

 

دیدگاه