کلینزمن: هدف ما قهرمانی در جام ملت‌‍های آسیاست

کلینزمن گفت:من از تیم ملی کره چیز‌های زیادی یاد گرفتم، همانطور که سعی کردم چیز‌هایی را هم یاد بدهم. کار سرمربیگری در تیم ملی با آنچه سرمربیان یک لیگ انجام می‌دهند متفاوت است، اما ما دائم در حال پیشرفت هستیم.

پیروزی مقابل عربستان نیز باعث نشد تا یورگن کلینزمن از سوالات تند و تیز خبرنگاران کره در امان باشد.

 

اولین برد کره‌جنوبی با هدایت یورگن کلینزمن در حالی رقم خورد که شاگردان این سرمربی آلمانی نمایشی درخشان و هجومی برابر عربستان داشتند. با این حال نشست خبری کلینزمن بار دیگر با سوالاتی همراه بود که رنگ و بوی عدم اعتماد به ستاره سابق بایرن مونیخ را کاملا نشان می‌داد.

اولین پیروزی شما را تبریک می‌گوییم.

کلینزمن: مستحق برد بودیم. همانطور که می‌دانید عربستان تیم خوبی است و در جام ملت‌ها موفق شد آرژانتین را شکست دهد. آن‌ها شبیه ما هستند و در حال انتقال به یک دوره جدید که در جام ملت‌ها خواهد بود. این بازی تجربه بسیار خوبی برای ما بود و تلاش‌های زیادی را برای ساخت موقعیت کردیم. ما تلاش کردیم سریعا به حمله سوئیچ شویم و به دفاع برگردیم. بازیکنان ما واقعا خوب بازی کردند.

هنوز بخش‌هایی برای بهبود وجود دارد. چند اشتباه داشتیم و چند موقعیت‌سوزی هم انجام دادیم. اما در مجموع ما فرصت‌های بهتری نسبت به عربستان ایجاد کردیم و باید گل دوم و سوم را هم می‌زدیم. مطمئن باشید در آینده بهتر هم خواهیم شد و این پیشرفت به دلیل شناختی است که ما و بازیکنان از یکدیگر به دست می‌آوریم.

تاکنون شش بازی انجام دادید، واقعا فکر می‌کنید تیم در حال پیشرفت است؟

کلینزمن: بله، البته توضیحش سخت است. شش بازی واقعا برای ساخت یک تیم کافی نیست. اساسا ما از اسفند کار را شروع کردیم و در ماه ژوئن هم سون هیونگ مین و کیم مین جائه را نداشتیم. ما باید یک ریتم مشخص پیدا کنیم و درک بیشتری از یکدیگر به دست آوریم. فراموش نکنید هوانگ هی چان به تازگی در حال بهبودی است و لی کانگ این (مهاجم پاری سن ژرمن) را هم که در این اردو نداشتیم.

اما برای من مهم این است که هر بار که دور هم جمع شویم، به عنوان یک تیم متحد اینجا باشیم. در حال حاضر ما فقط ۳ بار در فیفادی ۱۰ روزه پیش هم بودیم و طبیعی است که کار سختی برای آشنایی با آنچه می‌خواهیم و آنچه هستیم، داشته باشیم.

افکار عمومی کره از شما انتقاد می‌کنند. به نظرتان این برد شرایط را بهتر خواهد کرد؟

کلینزمن: اگر برنده نشوید، این یک پدیده طبیعی است. طبیعتا رسانه‌ها و مردم در مورد ترکیب و سبک بازی نظر می‌دهند و این یک جنبه طبیعی از فوتبال و زندگی سرمربیان است. از این بابت هیچ گله و شکایتی ندارم. کار من ایجاد تیم برای جام ملت‌های آسیاست. روند تیم‌سازی همیشه با فراز و فرود همراه است و باید چیز‌هایی را یاد بگیریم.

من از تیم ملی کره چیز‌های زیادی یاد گرفتم، همانطور که سعی کردم چیز‌هایی را هم یاد بدهم. کار سرمربیگری در تیم ملی با آنچه سرمربیان کی لیگ انجام می‌دهند متفاوت است، اما ما دائم در حال پیشرفت هستیم. فراموش نکنید هدف جام ملت‌های آسیا و قهرمانی در این مسابقات است و باید سعی کنیم به موقع به اوج برسیم.

 

منبع: ورزش3
دیدگاه