شکایات عجیب از فدراسیون تیروکمان و پرداخت هزینه‌های هنگفت

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: سال گذشته ۳.۵ میلیارد تومان به خاطر شکایات مختلف پرداخت کردیم.

غلامرضا شعبانی بهار در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان اظهارداشت: رشته پاراتیروکمان در این سال‌ها اضافه شده و انصافا کمیته پارالمپیک حمایت‌های خوبی داشته است. ۱۲ مرحله و ۲۰۹ روز اردو در سال ۱۴۰۱ داشتیم که از ۶ ماه دوم با حضور مربی کره‌ای استمرار و انضباط اردوها بیشتر شد.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان با اشاره به اعزام‌های برون‌مرزی، گفت: در سال گذشته ۵ اعزام برون مرزی داشتیم و برای اولین بار در مرحله دوم کاپ آسیا در ریکرو بانوان مهتا عبدالهی طلا گرفت و رضا شبانی و مهتا عبدالهی به برنز دست یافتند. در کامپوند هم طلای انفرادی توسط گیسا بایبوردی، نقره توسط صالح پالیزبان و برنز تیمی و نقره میکس کسب شد.

وی افزود: ما مسابقات متعدد در نوجوانان و جوانان داشتیم و الان حتی در تیم ملی دانش‌آموز داریم که به هانگژو هم اعزام می‌شود. در واقع نوجوانان پا به پای بزرگسالان تمرین می‌کنند. درباره داوران هم باید بگویم هم در آسیا و هم در جهان داوران خوبی داریم. در مجموع ۲۱۰ داور در کشور داریم که با فدراسیون در حال همکاری هستند. نصیری‌نژاد ۲ سال پیش برای اولین بار به عنوان رئیس کمیته داوران آسیا انتخاب شد و به عنوان سرداور اصلی در تمام مسابقات حضور دارد که برای المپیک هم به عنوان سرداور انتخاب شد. شهرزاد الهیاری هم به عنوان داور ذخیره در المپیک انتخاب شد که برای اولین بار یک خانم ایرانی در این جایگاه است‌. غزاله رسولی نیز به عنوان داور پارالمپیک انتخاب شده است.

شعبانی‌بهار در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به گران بودن رشته تیراندازی با کمان، خاطرنشان کرد: رشته ما گران است بنابراین کمانداران یک مرحله جلو می آیند با مقاومت خانواده ها و هزینه های زیاد رو به رو می‌شوند. روز گذشته تجهیراتی خریدیم که یک پکیج تیر ۱۲ تایی به مبلغ ۳۵ میلیون تومان شد. کمان بچه‌ها هم ۲۵۰ میلیون تومان است. دغدغه اصلی ورزشکاران ما بحث تجهیزات است تا جایی که در توان داشتیم حمایت کردیم اما فاصله زیادی با خواسته به حق ورزشکاران داریم‌.

وی همچنین با اشاره به شکایت‌های صورت گرفته از این فدراسیون تصریح کرد: ما از فدراسیون‌های دائم الحضور در دادگاه هستیم! یک شکایت ما غیر مالی بود، بعد از آن ۳ میلیارد از بودجه ما برداشته شد. قبل از من هم یک مربی برای پاداش ها شکایت کرد که ۵۰۰ میلیون شد. در سال گذشته ۳/۵ میلیارد را به این صورت پرداخت کردیم.

 

منبع: فارس
دیدگاه