رحمتی: الهلال قرعه زندگی من است!

سرمربی نساجی امیدوار است بتوانند در نخستین سال حضور این تیم در آسیا نتیجه بگیرند.

سید مهدی رحمتی در حاشیه تمرین امروز نساجی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: این فصل از لیگ قهرمانان آسیا نسبت به تمام ادوار گذشته هیجانات زیادی دارد و همه تیم‌ها به دنبال موفقیت هستند. باشگاه‌ها به دنبال ارائه سبک و سیاق فوتبالی خوب از کشورهای خودشان و لیگ‌ها هستند و از سوی دیگر می‌خواهند شخصیت تیمی‌شان را به نمایش بگذارند.

او با بیان اینکه مسابقه اول ما با مومبای سیتی هند است و  فکر می‌کنم صبح روز شنبه به این کشور سفر کنیم، ابراز کرد: برای این بازی سعی کردیم در همه مدت تعطیلات لیگ و تمام جلساتی که داریم، به بازیکنانمان کامل این تیم را معرفی کنیم چون امسال لیگ هند دیر شروع شده و فکر می‌کنم این تیم یک یا دو بازی در جام حذفی بیشتر نداشته و همین اتفاق یک مقدار کار بچه‌های آنالیز و کار خودمان را سخت کرده ولی سعی کردیم که همان تعداد بازی هم که کردند را بررسی کنیم و در اختیار بازیکنان تیم بگذاریم و به لحاظ آمادگی ذهنی هم بازیکنان را به آن درجه برسانیم تا وارد لیگ قهرمانان شویم.

سرمربی نساجی با بیان اینکه حمایت‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود، اظهار کرد: نساجی یک تیم خصوصی است و مهندس حدادیان مالکیت آن را برعهده دارد که تاکنون هیچ چیز برای ما کم نگذاشته و تمام سعی و تلاشش بر این بوده که همه اتفاقات و برنامه‌هایی که داریم، به بهترین شکل پیش برود و به خوبی اتفاق بیفتد.

رحمتی اضافه کرد: خود آقای حدادیان دو روز قبل مصاحبه کرد و یک سری انتقادات به مسئولین استانی و شرکت‌های بزرگ و کارخانه‌های بزرگ در استان مازندران داشت، چراکه می‌توانستند حمایت‌های بیشتری بکنند و اگر ما اسپانسر خوب داشتیم و حمایت‌های همه‌جانبه استان بود، قطعا می‌توانستیم تیم خیلی بهتری برای مسابقات آماده کنیم و نقل و انتقالات بهتری داشته باشیم.

سید مهدی رحمتی

سرمربی نساجی یادآور شد: من جزء آن دست بازیکنانی هستم که بیشترین بازی رو مقابل تیم الهلال انجام دادم. در قرعه‌کشی هم گفتیم که الهلال قبل از اینکه به هر تیمی بخورد، قرعه زندگی من هست! مقابل الهلال هم برد، هم مساوی و هم باخت داشتم ولی بیشتر برد بوده است و زمانی هم که یک بار در کسوت مربیگری با الهلال بازی کردیم، توانستیم با این تیم مساوی کنیم ولی در حال حاضر شرایط تیم الهلال کاملا متفاوت است.

رحمتی تاکید کرد: از وقتی که بازیکنان داخل زمین می‌روند و داور سوت بازی را می‌زند، کلا همه چیز عوض خواهد شد و بیشترِ این صحبت‌هایی که مطرح می‌شود، برای قبل از بازی‌هاست! در آن زمان 90 دقیقه‌ای ما باید بازیکنان را به لحاظ ذهنی آماده کنیم. فوتبال الان بیشتر در ذهن بازیکن شکل می‌گیرد؛ یعنی شما اگر بازیکن را به لحاظ ذهنی روحی روانی آماده بازی کنید، مطمئنا می‌توانید نتایج خوبی کسب کنید. ما هم امیدوار هستیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم، ولی خب فوتبال است و نتایج نامشخص.

او درباره برنامه نساجی در تعطیلات عنوان کرد: به خدا کار بدی نکردیم. ما دو مسابقه تدارکاتی با تیم‌های مس رفسنجان ذوب‌آهن انجام دادیم که جا دارد از آقایان ساکت الهامی و محمد ربیعی تشکر کنم که واقعا با توجه به اینکه برنامه‌ریزی‌های خودشان را داشتند و شاید شرایط تیم‌شان برای بازی دوستانه با ما مهیا نبود، اما همکاری کردند تا این دیدار قبل از لیگ قهرمانان آسیا انجام شود. آقای نکیسا هم پس از دیدار تدارکاتی ما با ذوب از ما تشکر کردند و آرزوی موفقیت داشتند.

سرمربی نساجی اضافه کرد: مسلما در حال حاضر با توجه به جذابیت‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیاست و بازیکنان بزرگی که راهی این تورنمنت شده‌اند، همه مردم ایران دوست دارند تا نمایندگان کشور خودشان موفق شود و برای آن تیم دعا می‌کنند که ان‌شاءالله ما نیز چنین شرایطی را داشته باشیم. خدا را شکر همیشه هواداران از ما حمایت کردند و امیدوارم در دیدار خانگی نیز حضور گرم و انرژی مثبت آنها را داشته باشیم.

رحمتی درباره انتظار تماشاگران نساجی از این تیم ابراز کرد: قطعا انتظار همیشه از تیم بالاست، ولی ما باید واقع‌بین باشیم، چراکه یک تیم جوان داریم و بازیکنان خیلی زیادی را از دست دادیم. با یان وجود سعی کردیم تا جای خالی بازیکنان جدا شده را پر کنیم و روح تازه به نساجی بدهیم و در این وضعیت باید خواسته‌ها معقول باشد.

او تاکید کرد: ما همه تلاشمان را می‌کنیم و من هم تا الان هیچ بازی را برای اینکه مساوی کنم یا نبازم، نرفتم. زمانی هم که فوتبال بازی می‌کردم همین‌طور بود و خدا را شکر تیم‌هایی که بازی می‌کردم، همیشه برای قهرمانی می‌جنگیدند؛ یعنی اصلا شخصیت و طبعم اینطور شکل گرفته ولی ما باید شرایط و بودجه تیم و بازیکنانمان را هم در نظر بگیریم که البته ما یک رگ ایرانی داریم که قابل پیش‌بینی نیست!

سرمربی نساجی در خصوص شرایط نقل و انتقالاتی این تیم و جذب هافبک اسپانیایی اظهار کرد: شرایط تیم خوب است و بازیکن اسپانیایی که اخیرا به جمع ما اضافه شده، یک مقدار عقب است چون از آخرین بازی سال گذشته در لیگ عربستان، مدت زمان زیادی می‌گذرد ولی تمرین انفرادی داشته و ما هم سعی کردیم در روزهای اخیر او را آماده کنیم تا بتوانیم از دو، سه بازی آینده این بازیکن را در ترکیب قرار بدهیم.

رحمتی در خصوص تاثیرگذاری بازی‌های بزرگ در آسیا روی عملکرد بازیکنان ابراز کرد: قطعا موثر است؛ مخصوصاً برای ما که تیم جوانی داریم و همه بچه‌ها انگیزه زیادی دارند. به جرات می‌توانم بگویم شاید سه، چهار و حتی پنج تا از تیم ما را در آینده در تیم ملی فوتبال ایران و تیم‌های بزرگ خواهید دید.

 

منبع: ورزش3
دیدگاه