امشب حسن یزدانی باید لیونل مسی باشد!

بررسی آمار نشان می‌دهد تیلور از همیشه آماده‌تر است، پس حسن یزدانی برای شکست او نیاز به یک سبک کاملا جدید دارد.

امشب (یکشنبه) حدود ساعت ۲۱ میلیون‌ها بیننده در سراسر جهان نظاره‌گر ۶ دقیقه فینال هیجان انگیز در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد جهان بین حسن یزدانی و دیوید تیلور هستند. مبارزه این دو کشتی گیر که به یک نبرد سنتی در جهان کشتی تبدیل شده و اتحادیه جهانی کشتی نیز اهمیت زیادی برای آن قائل است، برای بار ششم اتفاق خواهد افتاد.

 

با قرار گرفتن حسن یزدانی و دیوید تیلور در دو سمت جدول، هیچ کس انتظار اتفاق غیرمنتظره‌ای را در این وزن نمی‌کشید و بازهم همچون سال‌های قبلی این دو فوق ستاره کشتی جهان مسیر خود را به راحتی تا فینال طی کردند.

در این میان سوال‌های زیادی در خصوص وضعیت دیوید تیلور وجود داشت. او که بعد از قهرمانی سال گذشته در همین بلگراد در مسابقات بین المللی روی تشک نرفته بود و فقط یک بار در انتخابی تیم ملی کشتی آمریکا مبارزه کرده بود، تمریناتش را خیلی خوب سپری کرده و آماده‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. جادوگر آمریکایی برای شکست ۴ کشتی گیری که در مسیر فینال قرار داشتند، به دردسر زیادی نیفتاد و حتی دو مبارزه را هم با ضربه فنی رقبا به پایان رساند.

از سوی دیگر حسن یزدانی هم مثل حریف همیشگی خود به جز دیدار یک چهارم نهایی برابر کشتی گیر سن مارینویی، توانست بقیه نبرد‌ها را قبل از وقت قانونی به اتمام برساند و خودش را برای فینال هیجان انگیز یکشنبه شب آماده کند. البته که در سبک کشتی حسن یزدانی تغییر خاصی دیده نمی‌شد، اما به نظر می‌رسد او برنامه اصلی خود را از ابتدا بر روی رویارویی با تیلور گذاشته است.

آمادگی فوق العاده تیلور که باعث شده در کمتر از ۱۰ دقیقه در مجموع ۴ کشتی خود به پیروزی برسد و فینالیست شود، فقط این را می‌طلبد که حسن یزدانی با نقشه‌ای متفاوت نسبت به سال‌های قبلی برابر او ایستادگی کرده و در واقع حریف خود را سورپرایز کند.

بولدوزر ایرانی هم که از نظر بدنی آماده‌تر از سال گذشته به نظر می‌رسد به چیزی جز مدال طلا و گرفتن انتقام شکست سال گذشته فکر نمی‌کند. او به همراه پژمان درستکار و دیگر همکارانش در کادرفنی احتمالا امشب و فردا به خوبی کشتی‌های روز اول تیلور را بار دیگر آنالیز می‌کنند و آخرین نقشه‌ها را برای شکست این فوق ستاره آمریکایی مرور خواهند کرد.

در ادامه مرور کوتاهی بر عملکرد دو فینالیست وزن ۸۶ کیلوگرم در مرحله مقدماتی مسابقات جهانی ۲۰۲۳ می‌کنیم:

یک شانزدهم نهایی:

حسن یزدانی ۸ – ۲ جایدن لاورنس از استرالیا (ضربه فنی) – ۳:۴۳ دقیقه

دیوید تیلور ۲ – ۰ صوفیانه پادی از مراکش (ضربه فنی) – ۱۴ ثانیه

یک هشتم نهایی:

حسن یزدانی ۱۱ – ۰ بات اردن بیامباسورین از مغلوستان – ۲:۳۸ دقیقه

دیوید تیلور ۱۰ – ۰ بنجامین گریل از اتریش – ۳۹ ثانیه

یک چهارم نهایی:

حسن یزدانی ۷ – ۲ ناظم امینه از سن مارینو – ۶ دقیقه

دیوید تیلور ۱۲ – ۲ ماگومد شاریپوف از بحرین – ۴:۰۵ دقیقه

نیمه نهایی:

حسن یزدانی ۱۰ – ۰ جاورایل شاپیف از ازبکستان – ۴:۰۴ دقیقه

دیوید تیلور ۷ – ۰ عظمت دولتبیکوف از قزاقستان (ضربه فنی) – ۴:۳۶ دقیقه

 حسن یزدانی

مجموع امتیازات کسب شده: ۳۶ امتیاز

تعداد ضربه فنی: یک کشتی

مجموع امتیازات از دست رفته: ۴ امتیاز

زمان مجموع مبارزه‌ها تا فینال: ۱۶:۲۵ دقیقه

 دیوید تیلور

مجموع امتیازات کسب شده: ۳۱ امتیاز

تعداد ضربه فنی: دو کشتی

مجموع امتیازات از دست رفته: ۲ امتیاز

زمان مجموع مبارزه‌ها تا فینال: ۹:۳۴ دقیقه

 

منبع: ورزش3
دیدگاه