رونالدو، قاتل لیگ های اروپایی

مهاجم یوونتوس بهترین آمار گلزنی را در لیگ های بزرگ اروپایی در سال ۲۰۲۰ دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از بی ساکر، کریستیانو رونالدو تابستان ۲۰۱۸، پس از ۹ سال حضور در رئال مادرید تصمیم گرفت ماجراجویی جدیدی داشته باشد و برای یوونتوس بازی کند. بانوی پیر برای امضای قرارداد با ستاره پرتغالی ۱۰۰ میلیون یورو هزینه کرد. این رقم از نظر برخی ها به خاطر ۳۳ ساله بودن مهاجم زیاد بود. با این حال رونالدو نشان داد با گذشت زمان بهتر می شود. اکنون CR7 در سال ۲۰۲۰ با عبور از ۳۵ بهار به تاریخ سازی اش ادامه می دهد.

کریستیانو فصل جدید سری آ را به شکل خیلی خوبی آغاز کرد و در دو هفته سه گل به ثمر رساند. این شروع نشان می دهد که ستاره پرتغالی می تواند یکی از شانس های کفش طلای اروپا باشد. در مجموع مهاجم یوونتوس در سال ۲۰۲۰ که تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفت ۲۴ گل در این رقابت ها به ثمر رسانده است. این آمار نه تنها فوق العاده نیست بلکه قابل مقایسه هم نیست. او اکنون برترین گلزن لیگ در قاره اروپا محسوب می شود. مهاجم یوونتوس در این ۹ ماه بیش از بازیکنانی همچون روبرت لواندوفسکی، ارلینگ هالند و لیونل مسی گلزنی کرده است.

رونالدو همچنین بهترین میانگین گلزنی را در میان لیگ های بزرگ اروپایی دارد. او این ۲۴ گل را تنها در ۲۱ بازی به ثمر رسانده است. یعنی در هر بازی میانگین گل ۱.۱۴ را به ثبت رسانده است.

دیدگاه