قلعه‌نویی: برد اصلی ما از خود گذشتگی بازیکنان بود

سرمربی تیم‌ملی می‌گوید از عملکرد تیمش راضی است.

به گزارش جهان مانا ،تیم ملی فوتبال ایران امشب (پنجشنبه) در چارچوب اولین بازی از مرحله اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ با نتیجه ۴ بر صفر هنگ‌کنگ را شکست داد. امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پس از بازی اظهار کرد: به نظرم بازی خوبی انجام دادیم و چند نکته خوب در این بازی بود؛ یکی اینکه بازیکنان نسبت به قبل گذشت بیشتری داشتند و توپ‌هایی را که می‌توانستند گل کنند به هم دسته‌شان می‌دادند. این برد اصلی ما بود.

او ادامه داد: ما بازی را خیلی خوب شروع کردیم و به گل رسیدیم. مقداری از روی شکم سیری بازی کردیم. در نیمه دوم موقعیت‌های خوبی داشتیم ولی گل نزدیم. در مجموع در ساختار دفاع و ایجاد موقعیت خیلی خوب کار کردیم. یقینا بازی کردن جلوی این تیم‌ها که لایه‌های دفاعی زیادی دارند، کار سختی است. با این حال ما موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم. از همه تماشاگران به خصوص بانوان عزیز تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم‌ملی در پاسخ به این سوال که آیا بازی با تیم‌هایی مانند هنگ‌کنگ و ازبکستان به تیم‌ملی کمک می‌کند و اینکه مهم‌ترین دغدغه او چیست؟ گفت: کلیت قضیه این است که همه مجموعه در حال تلاش هستند. از راس فدراسیون تا کادر فنی ولی یکسری مشکلات وجود دارد. مهم این است که در همه مشکلات، همدل هستیم. تلاشمان را می‌کنیم تا مردم را خوشحال کنیم. خیلی مشکلات داریم که نمی‌شود در این کنفرانس گفت ولی مهم این است که همه بازیکنان تلاش می‌کنند.

او افزود: آقای تاج به دنبال برطرف کردن مشکلات است. مهم این است که مجموعه ما یک تیم واحد شده است. همه دوست دارند تیم‌ملی‌شان نتیجه خوبی می‌گیرد. مهمتر از همه بازیکنان بزرگ ما هستند که کمک زیادی به ما می‌کنند. شما در بازی این گذشت‌ها را هم دیدید. مثلا سردار می‌توانست هت‌تریک کند ولی گذشت کرد و داد به طارمی که متاسفانه آفساید شد. ما چه از نظر فنی و چه از نظر اخلاقی به آن چیزی که می‌خواهیم رسیده‌ایم ولی فوتبال در داخل زمین است. امیدوارم بتوانیم مردم را خوشحال کنیم. من به مردم قول می‌دهم که تمام مجموعه با تمام توان برای مردم و کشورشان می‌جنگند.

سرمربی تیم‌ملی درباره اظهارات سرمربی هنگ کنگ مبنی بر این که ایران در دو بازی آینده هم مشکلی مقابل این تیم نخواهد داشت، گفت: در آسیا فوتبال در حال پیشرفت است. تیم‌ها به هم نزدیک شده‌اند و مثل قبل نیست که ایران ۱۷ گل به مالدیو بزند. آنها فوتبال را مقوله‌ای می‌دانند که می‌تواند به جامعه‌شان کمک کند. آنها فوتبال را یک فرصت می‌بینند. اینکه بگوییم در هر بازی از قبل برنده‌ هستیم درست نیست. ما باید قدرت تاکتیکی‌مان را تا حدی بالا ببریم که آن‌ را در هر بازی دیکته کنیم. چه بخواهد جلوی ژاپن باشد چه هنگ‌کنگ.

 

منبع: ايسنا
دیدگاه